Ekonomi

Dünyaca Ünlü Rap Sanatçısı
50 Cent
Bitcoin’den Milyonlar Kazandı

Dünyaca Ünlü Rap Sanatçısı
50 Cent
Bitcoin’den Milyonlar Kazandı

Dünyaca ünlü ABD’li Rap Şarkıcısı 5* Cent 4 yıldır dokunmadığı Bitcoin hesabında 8 milyon Doların biriktiğini açıkladı. ABD'li ünlü rapçinin yanlışlıkla Bitcoin milyoneri olduğunu ilk olarak TMZ adlı haber sitesi duyurdu. Ünlü rapçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile haberi doğruladı.

Hikayemiz 2014 yılında 50 Cent’in Animal Ambition isimli albümünü çıkarması ile başlıyor. Albüm satışa çıktıktan sonra insanların Bitcoin ile ödeme yapmasına fırsat verildi. O dönem bir Bitcoin'in fiyatı 662 dolardı.  Zamanın parasıyla 400 bin dolar değerinde bitcoin biriktirmeyi başaran şarkıcı tam 4 yıldır hesabına dokunmuyordu. Hatta kendi söylemine göre tamamen aklından çıkmıştı. Ancak kısa süre önce hesabına bakan 50 Cent, sahip olduğu Bitcoin'ler sayesinde milyonlarca dolar kazandığını fark etti.

15 Milyon Doları Elinin Tersiyle İtti

Bitcoin’in değerinin yıllar içinde büyük bir artış göstermesi ve şu anda 11.000 Dolar civarında olması sayesinde 50 Cent'in kazancı şu anda 8.5 milyon dolar seviyesinde oldu. Ancak 50 Cent Bitcoin'i olduğunu bundan yaklaşık birkaç ay önce hatırlayabilseydi kazandığı para yaklaşık 15 milyon dolar olacaktı. Zira 1 ay önce bir Bitcoin’in değeri 19.000 Dolar seviyelerini görmüştü.

’Kendimle Gurur Duyuyorum’’

Ünlü rapçi Instagram ve Twitter hesaplarından yaptığı ‘’Güney Yakası'ndan bir çocuk için hiç fena değil. Kendimle gurur duyuyorum" açıklamasıyla bu haberi doğruladı. 'Bitcoin'lerim olduğunu bile unutmuştum' diyen 50 Cent, Twitter'daki paylaşımında da "Biraz Bitcoin isteyen var mı? Sizi gıcık edeceğini biliyorum ama ben paraları çantaya dolduruyorum" dedi.

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!