Bayilik Haberleri

Pizza Pizza
Yeni Girişimcilerini
Arıyor

Pizza Pizza
Yeni Girişimcilerini
Arıyor

Pizza Pizza: İzmir’den Yükselen Bir Başarı Hikayesi

Türkiye’nin çok sevilen %100 yerli pizza zincirlerinden biri olan Pizza Pizza, 1995 yılında Abbas Türker tarafından İzmir Alsancak'ta kuruldu. Dilim pizza konseptini ilk defa Türkiye ile tanıştıran firma yine kendi tasarladığı dilim pizza, patates ve Coca-Cola'dan oluşan menüsüne COMBO isimli ile menü kısa zamanda müdavimlerini yarattı. Pizza Pizza restoranının önünde kuyruklar oluşmaya başladı.

1996 yılında ikinci şubesini açan şirket, tarihler 1997 yılını gösterdiğinde franchising çalışmalarına başladı. İzmir ile bütünleşerek büyüyen; her geçen gün müşteri kitlesine yeni insanları eklemeyi başaran Pizza Pizza, 1998 yılına gelindiğinde mevcut olanakları ile talebi karşılayamıyordu. Bu yüzden, 1999 yılında İzmir’in Torbalı ilçesinde 4000 metrekarelik yeni üretim tesisini kurdu. Bu sayede İzmir’deki franchise sayısını artırmayı başaran şirket bununla da kalmayarak Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında bayilikler vermeye başladı.

2002 – 2009 yılları arasında istikrarlı büyümesini sürdüren Pizza Pizza, Torbalı’daki üretim tesisini büyütüp geliştirerek 8.000 metrekarelik bir fabrikaya dönüştürdü. Ayrıca pizzalarında kendi tesislerinde üretilen etleri kullanarak bu alanda da fark yarattılar.

Franchising sistemi ile büyümesini sürdüren Pizza Pizza, bugün Türkiye ve yurtdışında 200’ü aşkın sayıda restorana ulaşmıştır.

Pizza Pizza Tedarik Zinciri

Pizzalarda kullanılan ürünlerini Türkiye’nin en saygın tedarikçilerinden temin eden ve 20 yıllık sektör tecrübesini işine yansıtan Pizza Pizza, yüksek standartlarda üretim yapmaya ve lezzet sunmaya devam ediyor.

Pizza Pizza ürünlerinde domuz eti ve katkıları kesinlikle kullanılmamaktadır. Buna ek olarak ihtiyaçların %100’ü yurt içinden sağlanarak yerli üretim ve istihdamın gelişmesine katkı yapılmaktadır. %100 Türk markası olma geleneği de kararlılıkla devam ettirilmektedir.

Pizza Pizza Franchising Ağını Genişletiyor

Kurulduğu 1995 yılından bugüne hedeflerine ulaşmayı başaran ve istikrarlı bir büyüme yakalayan şirket hem yurtiçi hem de yurtdışında açmayı planladığı yeni bayiler ile pazardaki payını genişletmek istiyor.

İlkeli, işini seven ve çalışkan girişimcilere kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Genel Müdür Tolga Türker, Pizza Pizza’nın franchising taliplilerine şu mesajı veriyor:

‘’20 yıl önce İzmir Alsancak'ta başlayan lezzet serüvenimiz, bugün Türkiye ve yakın coğrafyada 150'ye yakın Pizza Pizza restoranı ile devam ediyor. Yüzde yüz yerli sermayeli pizza zinciri Pizza Pizza, bugün başta Ege ve Anadolu olmak üzere tüm Türkiye’de güçlü bir konuma sahip. Markamızın 20. Yılını kutladığımız 2015 yılı bizler için hem büyüme hedeflerimiz açısından hem de manevi olarak özel bir anlam taşıyor. Pizza Pizza olarak önümüzdeki dönemde hedefimiz, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm ülke genelinde restoran sayımızı arttırmak. Bu hedefle 2015 yılında restoran zincirimize en 40 şube daha katarak, İstanbul genelinde 50 toplamda ise 185 şubeye ulaşmak için çalışıyoruz. Bu stratejisi doğrultusunda, yatırım yapmak isteyen tüm girişimcilere "kazançlı ve avantajlı" franchising fırsatları sunmaya devam edeceğiz. Siz de bizim gibi bir pizza tutkunuysanız, pizza severleri kaliteli ve lezzetli pizzalarla buluşturmak, sevdiğiniz işi yaparken geleceğiniz için karlı bir yatırıma imza atmak istiyorsanız mutlaka tanışalım’’.

Pizza Pizza Franchising Koşullarını Öğrenmek ve Dilerseniz Bayilik Başvurusu Yapmak için Bağlantıya Tıklayınız.

 

Etiketler:

  • pizza pizza

E-mail listesine kayıt olun
tüm fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun