Haber

Şirketlerin Kâr Oranını Arttıran ‘Kapasitematik' %50 Hibe Desteği Aldı

Şirketlerin Kâr Oranını Arttıran ‘Kapasitematik' %50 Hibe Desteği Aldı

Tezmaksan Makina tarafından geliştirilen ve şirketlerin karlılıklarını yüzde 30’a kadar artıran Kapasitematik’le alakalı konuşan Genel Müdür Hakan Aydoğdu “KOSGEB’in verdiği hibe oranları yüzde 50’leri buluyor” dedi.

 

Şirketler, son dönemde döviz kurunda yaşanan dalgalı seyir ve artan enerji maaliyetleri sebebiyle tasarrufa yöneliyor. Tasarruf konusunda yeni alternatifler arayan sektörlerin başında ise üretim sektörü geliyor. Bu ihtiyaca cevap olarak Tezmaksan tarafından geliştirilen Kapasitematik yazılım programı, şirketlerin bu alandaki ihtiyaçlarına cevap veriyor. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen Kapasitematik, makina verimliliğini analiz ederek, hataları anında raporluyor. Bu sayede kullanıcıya hatasız üretim imkanı sağlanıyor. Üretim esnasında kapasite eksiklerini tespit eden sistem, iyileştirme yapılması gereken noktaları belirleyerek bildirimde bulunuyor. Makina performansı, arıza dağılımı, planlı/plansız duruş süreleri ve makina ömrü gibi kritik noktaları analiz eden Kapasitematik, tüm bu verilerin online izlenmesine ve arşivlenmesine imkan tanıyor. Böylece şirketler zamandan ve maaliyetlerden tasarruf ederken, karlılıklarını yüzde 25 ile 30 arasında artırıyor. Üstelik yerli yazılım olan Kapasitematik’i kullanan işletmelere devlet tarafından destek de veriliyor.

 

Şirketler İçin Kritik Öneme Sahip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ülke ekonomisine fayda sağlayacak olan teknolojik yatırımları desteklediğini söyleyen Tezmaksan Makina Genel Müdürü Hakan Aydoğdu “Teknoloji üreten veya ülke ekonomisine fayda sağlayacak şekilde bu teknolojiyi kullanan firmaların, belli limitlerde desteklenmesi bir süredir hayatta olan bir konu. KOSGEB’in bu alandaki girişimini son derece doğru buluyorum. Biz de Kapasitematik gibi bir yazılımı ülkeye kazandırdığımız için son derece gururluyuz. Şirket maliyetleri düşerken, hem üretici hem de ülkemiz kazanıyor. Kapasitematik’i kullanan şirketlerin yüzde 50’ye kadar devletten hibe alabilmesi de bu tür yatırımların önünü açıyor” dedi.

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!