İş Dünyası

Kediler İçin
Lego Benzeri Kurulabilen
Oyun Alanı

Kediler İçin
Lego Benzeri Kurulabilen
Oyun Alanı

A Cat Thing adlı ürün, küçük evlerde yaşayan kedilere geniş ve modüler bir oyun alanı yaratıyor.

Gün olmasın ki dünyadaki kedi çılgınlığı hakkında bir ürün bir fikir ortaya atılmasın. Kedileri inanılmaz bir biçimde seviyoruz burası kesin. Bu sevgi öyle sıcak ki onları soğuktan korumak için sokaklara çeşit çeşit kedi evleri yerleştiriyoruz, sokaklarımızı yiyecek ve su ile donatıyoruz.

Bununla birlikte, sevimli dostlarımızın evlerde, ofislerde de rahat etmesi ve eğlenmesi için yürütülen bazı projeler var. A Cat Thing bunlardan bir… Kolayca takılıp sökülebilen modüler bir sistem olarak tasarlanan A Cat Thing, kedilerin rahatça hareket ederek eğlenmelerine olanak tanıyor.

Blokları Dilediğiniz Gibi Tasarlayın, Yeni Oyun Alanınız Hazır

Bir sokak hayvanını sahiplenerek onu evde beslemek, onun hayatını kurtaran büyük bir iyilik olduğu kadar aynı zamanda özgürlüğünü kısıtlayabilen bir durum. Araçların yarattığı ezilme tehlikesi, ezeli düşman köpeklerin saldırıları ve mikrop kapma gibi riskler nedeniyle pek çok apartman sakini kedisini evin dışına çıkarmamayı tercih ediyor. Sevgi ve yüksek düzeydeki koruma içgüdüsü ile bunu yapsak da en nihayetinde özgür ruha sahip bir hayvanın hayatını 4 duvar arasında geçirmesine sebep oluyoruz. Bir kez olsun ayaklarını toprağa, kuma, çimenlere basamıyor ve kendi türü ile iletişim kuramıyor. Bu durum, evcil hayvanların sağlıklarında ve karakterlerinde tahribata yol açabiliyor.

ACat Thing de bu sorunlara tamamen bir çözüm getirmese de kedilerin hayatına en azından bir parça daha renk katmayı amaçlıyor. Parçaları sonsuz varyasyonda birleştirilebiliyorsunuz, her seferinde yeni bir oyun alanına sahip oluyorsunuz. Dolayısıyla minik dostumuzun oyununu daha interaktif ve eğlenceli hale getirmek sizin yaratıcılığınıza kalıyor.

Eviniz küçük olsa bile kedinize büyük bir oyun alanı yarabilirsiniz

2016 yılında mimarlık yapan Tayvanlı bir çift, kendi kedileri için A Cat Thing’i tasarlamış. Kedilerin küçük dairelerdeki hareket alanını artırmayı amaçlayan sistem; onların atlayıp, zıplayıp, sürünerek eğlenebileceği, aynı zamanda da dinlenebileceği dinamik bir oyun alanı yaratıyor. Sistemde prefabrik yapılardan ve LEGO bloklarından esinlenilmiş. Üründe; oda, oturma odası, balkon ve rampa diye tanımlanan 4 çeşit blok bulunuyor. Tüm bloklar birbiriyle uyumlu bir şekilde yan yana konulup, farklı kombinasyonlara dönüştürülebiliyor. Origami mantığı ile tasarlanan bloklar, herhangi bir alet kullanmadan, güvenli bir şekilde birleştirilebiliyor. Bloklarla oluşturduğunuz şekilleri istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz. Dolayısıyla evlerinde kedi besleyen aileler için birlikte eğlenebilecekleri bir oyun ortaya çıkardığını da söyleyebiliriz.

Bloklar, kedi yavrularından tutun da dev kedilerin dahi istedikleri gibi oynayabileceği kadar sağlamlar. Ayrıca sağlıkla ilgili endişeleri gidermek için de gereken tedbirler alınmış durumda. Tüm ürünlerde geri dönüştürülebilen, zehirli kimyasallar içermeyen hammaddeler kullanılmış.

A Cat Thing’in birbirinden eğlenceli paylaşımlarını Instagram ve Facebook sayfaları aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bol miyavlı günler!

Etiketler:

  • A cat thing
  • kedi
  • inovasyon

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!