Bayilik Haberleri

Ayakkabı Dünyası,
büyüme hedefini yükseltti.

Ayakkabı Dünyası,
büyüme hedefini yükseltti.

Ayakkabı Dünyası, büyüme hedefini yükseltti.

Ayakkabı Dünyası, büyüme hedefini yükseltti. 2017 yılında 250 milyon TL’ye yaklaşan ciro açıklayan marka, mağaza sayısını da 70’e çıkardığını duyurdu.

Yeni geliştirdikleri bayilik sistemi ile büyümeye devam edeceklerini belirten Ayakkabı Dünyası Genel Müdürü Uygar Turcan, 2018 yılında 345 milyon TL, 2019 yılında 467 milyon TL, 2020 yılı sonunda ise 637 milyon TL ciroya ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.

70 mağazaya ulaştı

Marka, Akbacakoğlu Grup’un 2014 yılında Esas Holding ile gerçekleştirdiği işbirliği sonrası 360 derecelik değişim ve gelişim sürecini başlatmıştı. 30 ilde mağazaları bulunduğunu belirten Turcan, “4 yıl içerisinde mağaza sayımızı 70’e çıkarttık. Toplam metrekaremiz 40 bin. 2017’de 2.5 milyon ayakkabı satış adedini yakaladık. 250 milyon TL’ye yaklaşan ciromuz, hedeflerimize sağlam adımlarla ilerlediğimizin göstergesi oldu” dedi.

Hedeflerine yeni bayilik sistemi ile ulaşmak istediklerini belirten Uygar Turcan, “Ayakkabı Dünyası olarak geliştirdiğimiz yeni bayilik modelimizde franchise bedeli bulunmuyor. Aynı zamanda kesin stok satın alma uygulamasının da olmadığı sistemde, ürünler konsinye olarak veriliyor. Dolayısıyla bayinin stok riski olmuyor veya stok için işletme sermayesi koyması gerekmiyor. Mağaza cirosunun yüzde 30’unun yatırımcıya ait olduğu bayilik sistemimizde ürünlerin indirimli satılıp satılmadığına bakılmaksızın aynı oranı uyguluyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

  • ayakkabı dünyası
  • franchise

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!