Marka Hikayeleri

Bandito
Sivrisinek Kovucu
Sonic Bileklik

Bandito
Sivrisinek Kovucu
Sonic Bileklik

Vızzzz…

Bu sesin sahibini hepimiz iyi tanıyoruz. Sinir bozucu sesleri ve kaşıntı yapan ısırıkları ile uykularımızın düşmanı olan sivrisinekler dönmek üzere… Hazır mısınız?

Özellikle yazlık beldelerde insanların kabusu olan sivrisineklerden korunmak için birçok önlem alırız. En çok kullanılan ürünlerden biri sivrisinek kovucu spreyler… Ancak onların da vücuda zararı olduğu söyleniyor; ayrıca kokuları da ayrı bir problem. Çocuklarda da alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor.

Sivrisinek illetine yenilikçi bir çözüm getiren bir ürün icat edildiğini duyunca hemen haber yapalım dedik. Bu tarz teknolojileri daha önce de duymuştuk ancak Bandito hakkındaki yorumlar gerçekten umut veren cinsten.

Sivrisinek Kovucu Bileklik Bandito, 2018 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülecek olan yeni bir ürün. Şu ana kadar 150 bin doların üzerinde yatırım toplayan ve 1800’ün üzerinde ön sipariş alan ürün, Amerikalı bir üretici olan Guarden tarafından geliştirildi.

Bandito isimli cihaz aslında basit bir mantık ile çalışıyor. İnsan kulağının duyum eşiğinin altında bir frekansta ses çıkaran cihaz sinekleri, rahatsız eden bir ses dalgası yayıyor ve ortamdaki sinekleri uzaklaştırıyor. Ayrıca toksik olmayan bir koku da salan Bandito’nun koku şeritlerinde hafif bir nane ve limon kokusu bulunuyor. Bunlar da bildiğiniz üzere sivrisineklerin hoşlanmadığı bitki özleri…

Bandito Sivrisinek Kovucu Bileklik İndiegogo üzerinden sipariş alıyor. Ürünün fiyatı 35 dolar, ancak iki tane almak isteyenler için kampanyalı fiyat 54 dolar. Bizce denemeye değer…

Bir Bandito siparişi verdiğinizde paket içeriğinde 12 vakumlu sızdırmaz şerit, 1 pil, ve cihazın kendisi geliyor. Koku şeritlerini iki haftada bir değiştirmek gerekiyormuş. Bu da size bir yaz boyunca yetecektir. Pilin ise yaklaşık 500 saat ömrü var. Bu da 3 ay boyunca günde 5.5 saat anlamına geliyor.

Etiketler:

  • marka hikayeleri
  • teknoloji

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!