Marka Hikayeleri

Burger King Peru’dan
Sinema İşletmecilerini
Trolleyen Menü

Burger King Peru’dan
Sinema İşletmecilerini
Trolleyen Menü

Patlamış mısırın sinema keyfimizin içinde ne kadar önemli bir yeri olduğuna sanırım hepimiz hemfikiriz. Popüler kültür bizlere ekranda bir şeyler izlerken bir yandan da bir şeyler atıştırmayı öğretti. Sinemada patlamış mısır yemek her ne kadar güzel olsa da insan daha fazlasını istemiyor değil. Ama ne yaparsınız ki sinemaya dışarıdan yiyecek sokma yasak. Bu yasağı delmek için zaman zaman çantalarımızın içine abur cubur saklayıp sinemaya girdiğimiz olmuştur. Yasaklar (bazen) çiğnenmek içindir.  

Türkiye’de olduğu gibi Peru’da da sinemalara dışarıdan yiyecek içecek sokma yasağı var. 17 Mart tarihinden itibaren ise sinema salonlarında satılan yiyecek içeceklere benzer olmak kaydıyla dışarıdan bunları getirmek serbestleştirildi. Yani Peru’da insanlar dışarıdan patlamış mısır alıp sinemaya girebiliyor. Burger King Peru da bu sinema açılımına kendi çapında oldukça yaratıcı bir katkı yapmayı ihmal etmedi.

Burger King Peru, global reklam ajansı McCann ile birlikte çalıştığı konseptin sonucu olarak,  müşterilerinin hamburger menülerini sinemaya sokabilmesi sağlayacak “King Popcorn” adında patlamış mısır paketleri üretildi. Sinemaya gidecek müşteriler menülerini bu paketlerle almaya başladı. Dışarıdan sıradan bir patlamış mısır paketi gibi görünen kutunun içinde hamburger ve patates kızartmanız saklanmış durumda. En üstünde ise daha küçük bir bölmede patlamış mısır bulunuyor. Böylece yiyecek paketinizi hiç dikkat çekmeden sinema salonuna sokabiliyorsunuz. Burger King Peru sayesinde sinema salonlarının yiyecek içecek hakkındaki kuralı delinmiş ya da trollenmiş oldu. Bakalım buna benzer bir örneği Türkiye’de de görebilecek miyiz?

Bu kampanya Burger müşterilerini memnun etse de sinema salonu görevlileri kısa zamanda durumun farkına vardılar. İşletmecilerin bu işe bakışı pek müsbet değil! Burger King Peru’da “King Popcorn” menünün satışlarında hala önemli bir artış söz konusu. Umarız ki, ülkemizde de uygulanmakta olan ve birçoğumuzun tasvip etmediği bu yasak son bulur; böylece sinema salonlarına serbestçe yiyecek ve içecek götürebiliriz.

Etiketler:

  • burger king
  • marka hikayeleri
  • sinema

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!