Marka Hikayeleri

Burger King’den
Suudi Kadınlara
Büyük Jest!

Burger King’den
Suudi Kadınlara
Büyük Jest!

Türkiye’de bizler kıraathane, çay, kek ve oralet tartışması yaparken Suudi Arabistanlı kadınlar hamburgeri kaptı bile. Burger King, 24 Temmuz’a kadar Suudi Arabistan’daki kadın şoförlere bedava hamburgerleriyle destek vereceğini açıkladı.

Bildiğiniz üzere Suudi Arabistan’da geçtiğimiz yıla kadar kadınların otomobil kullanmaları yasaktı. Selman bin Abdülaziz ve oğlu Muhammed Bin Selman yönetiminde batıya açılma ve modernleşme politikaları izleyen Suudiler, toplum hayatında birçok yeniliğe imza attılar. Bunlar içinde en belirgin olanları ise kadın hakları konusunda yaşanan gelişmeler. Bu çerçevede Suudi kadınlar artık araç kullanabiliyor, spor müsabakalarını izleyebiliyor ve bazı hobi faaliyetlerine katılabiliyor.

Her ne kadar 2018 yılında bunları konuşuyor olmamız Müslüman bir ülkenin içler acısı durumuna bir kanıt oluştursa da yasakların kalkması en azından ‘’bir yerden başlanmalı’’ perspektifinden düşünürsek son derece olumlu bir gelişme.

Burger King de bu yasakların kalkmasını kutlamak amacıyla bir kampanya başlattı. Öyle ki Burger King restoranlarına otomobil kullanarak gelen tüm kadınlara bedava hamburger veriliyor! 24 Haziran – 24 Temmuz tarihleri arasında geçerli olacak kampanyaya ilgi büyük. Ayrıca, Burger King, Whopper Burger’ın ismini WhoppHer olarak değiştirdi ve hem Arapça hem İngilizce olarak “Kadınlarımızın araba sürmesini kutluyoruz” mesajını ekledi.

Etiketler:

  • whoppher
  • burger king
  • marka hikayeleri

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!