Haber

Çalışan ebeveynlerin
Başkaİş isteği

Çalışan ebeveynlerin
Başkaİş isteği

Çalışan ebeveynlerin Başkaİş isteği

3.125 lokasyon, 1.000 şehir, 110 ülkede, ofis alani, sanal ofis, ortak çalışma alanı, toplantı odası, Business World ve Business Lounge hizmetleri veren Regus’un yeni araştırması ebeveynlerin, aileleriyle daha çok zaman geçirebilmek için işverenlerinden esnek çalışma seçeneklerini giderek daha fazla talep ettiğini gösteriyor. Ankete göre, çalışan ebeveynlerin %85'i daha esnek çalışma için diğer avantajlardan vazgeçebileceğini ve ankete katilanlarin %81'i en iyi avantajın daha iyi bir iş-yasam dengesi oldugunu söylüyor.

 

Esnek çalışma alanları, bireylere ve çalışanlara ofise gitmeden ya da dikkatlerini dağıtacak birçok unsurun bulundugu evlerinde kalmadan işlerini yapabilecekleri bir alan sunuyor. Esnek çalışma alanlarının yaygınlaşması, insanların bulundukları yer fark etmeksizin bu lokasyonlara erişiminin gittikçe arttığı anlamına geliyor.

 

Kullanıcılara ev ve ii arasındaki yolculuk kısmını atlama ve eve daha yakın çalışma şansı veren bu erişilebilirlik, esnek çalisma alanı kullanmanın en önemli avantajı. Regus çalışan ebeveynler anketine göre, ebeveynlerin çoğu (%71) ev ve iş arasındaki yolda geçirecekleri zamanı ailelerine ayırmayı tercih ediyor ve bunu uzun bir banyo yapmak ya da arkadaşlarla buluşmak gibi "kendine zaman ayırmak" isteyenler (%38) takip ediyor.

 

Işverenler dikkat: Çalışan ebeveynler esnek seçenekler için özveride bulunmaya istekli

 

İşverenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise, çalışan ebeveynler için esnek çalışma seçeneklerinin en öncelikli avantaj olması. Çalışan ebeveynlerin %96'sı, avantajlar dâhilinde daha esnek çalışma koşulları sağlayan bir işveren için çalışabileceğini; %74'ü ise çesitli lokasyonlarda çalışma imkâni oldugu takdirde farklı işlere girmeye istekli olacağını söylüyor.

Etiketler:

  • başkaiş
  • ebeveynlerin
  • isteği

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!