Başka İş Önerileri

Converse Patik Yaparak
Evden Para Kazanma

Converse Patik Yaparak
Evden Para Kazanma

Yazı ortaladık... Gözü açıp kapayıncaya kadar da kış tekrar gelecek. Büyük şehirlerde pek kalmadı ancak Anadolunun güzel adetlerinden biridir patik örmek. Anneler, nineler, teyzeler, halalar her yıl ayakları 1-2 numara büyüyen minikler için kışlık patik örerler. Bu işin bir de para kazanma yanı var. Özellikle ev hanımları için ek gelir yaratabilecek bir iş olarak düşünülebilir.

Bu yıl patik modası yeniden kasıp kavuracak gibi görünüyor. Özellikle converse ayakkabıları andıran patikler şu sıralar çok revaçta. Bazı e-ticaret siteleri converse patik modelleri ile dolup taşmış durumda. Öyle ki etsy.com üzerinde yüzlerce renk ve modele sahip Converse patikler satılıyor.

Ek iş yapmak isteyen ev hanımları için converse patik modası büyük bir fırsat yaratabilir. Ördükleri patikleri Letgo, Gittigidiyor ve Sahibinden gibi sitelerde ya da benzer mobil uygulamalarda ilan vererek koalylıkla satabilirler. Henüz Türkiye’de bu kadar öne çıkmasa da kışa doğru bu akımın bize doğru gelmesi muhtemel. Şimdiden örmeye başlar ve kış aylarına kadar iyi bir stok yapabilirseniz iyi bir müşteri kitlesi yakalayabilir ve iyi de para kazanabilirsiniz.

Ürünlerini yurtdışına satmak isteyenlerin ise kargo ve gümrük işlemleri hakkında bilgi sahibi olmaları iyi olur, zira özellikle yurtdışında çok büyük bir ilgi olduğunu gözlemliyoruz. Dolar ve euro bu kadar fırlamışken çok karlı bir ek iş olabilir bizden söylemesi... Yurtdışında popüler e-ticaret platformlarında birçok olumlu yorum alan el yapımı örgü patikler 50 dolara kadar alıcı bulabiliyor. Türkiye’de ise çok fazla para kazandırmasa da bir ev hanımı renk renk converse patikler örerek mutfak masrafını pekala çıkarabilir.

Converse patik yapılışı oldukça kolay. Adetlerimizden biri sayılabilecek bu işin üstesinden ev hanımları rahatlıkla gelebilecektir. Zaten el örgüsü konusunda kadınlarımız oldukça yetenekliler. Örgü converse patik nasıl yapılır konusuna gelirsek, internette sayısız içerik bulabilirsiniz. Örneğin burada resimlerle güzel bir anlatım yapılmış. Yine Youtube üzerinde onlarca video içerik bulabilirsiniz.

Etiketler:

  • converse patik
  • başka iş önerileri

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!