Marka Hikayeleri

Decathlon 2019 Yılında
%40 Oranında
Yerli Üretimi Hedefliyor

Decathlon 2019 Yılında
%40 Oranında
Yerli Üretimi Hedefliyor

Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye’de tedarikçi ağını genişleterek yerli üretimden daha fazla yararlanmayı hedefliyor. Elbette bu haber Türkiye’de spor malzemeleri alanında üretim yapan yerli markalar için olumlu bir gelişme. Türkiye’de şu anda 28 mağazaya ulaşan ve ayrıca internet sitesi üzerinden satılan ürünlerin %20’si Türkiye’de üretiliyor. 2019 yılındaki hedef ise bu oranı %40 seviyesine çıkarmak.

39 ülkede tam 1364 mağazası bulunan Decathlon’un dünya çapında 1000’den fazla tedarikçisi var. Türkiye’de de yerel tedarikçi ağını genişleten Decathlon, birçok alanda yerli tedarikçilerle çalışmak istiyor. Decathlon tarafından paylaşılan geniş tedarik listesindeki alanlar şu şekilde. Siz de bu konularda faaliyet gösteriyorsanız tedarikçi olmak için Decathlon Türkiye’ye başvurabilirsiniz

Decathlon  - Tedarik Edilecek Malzeme Alanları

Dokuma konfeksiyon, ağır dikişli ürünler, plastik ve kompozit malzemeler, ayakkabı, metal, bisiklet montajı ve malzemeleri, sporcu destek gıdaları, Jimnastik ve pilates grubu için metal işleme fitness ekipmanları, mekik sehpaları, ağırlık sehpaları, döküm ağırlıklar, ağırlık barları, kauçuk pilates bantları ve çemberleri, trambolin, eva ve mat üreticileri, bisiklet grubu için plastik ve şişirme enjeksiyon mataralar, bisiklet montajı, bileşenleri ve parçaları üreticileri, balıkçılık grubu için sepet, kompozit malzemeleri üreticileri, scooter ve paten grubu için ekipman ve bileşenleri üreticileri, kampçılık grubu için uyku tulumu, kamp sandalye ve masası, tabure, kampçılık yemek malzemeleri üreticileri ve çeşitli spor dalları için top, sırt çantası, çek çekli seyahat çantası, spor ayakkabı monta, spor ayakkabı taban enjeksiyon, spor ceket, mont, outdoor pantolon, yağmurluk, yüzme şortu, protein ve enerji barları, sporcu içecekleri ve suları üreticileri…

Decathlon 2010 Yılından Bu Yana Türkiye’de Büyüyor

Türkiye’de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteren Decathlon, hızla büyümeye ve ülkemizde sporun yaygınlaşmasına katkı yapmaya devam ediyor. Koşudan bisiklete, trekking’den fitness’a, tenisten yüzmeye, dağcılıktan kayağa, balıkçılıktan futbola, kadar farklı spor dallarında kimisi dünyaca ödüllü ürünlere sahip olan Decathlon’un en büyük özelliği, profesyonel sporcular ve müşteriler tarafından test edilip kullanılan en yenilikçi ve en kaliteli spor ekipmanlarını mümkün olan en düşük fiyatlarda sunması. Decahlon’dan alışveriş yapan insanların birçoğu da hem kaliteli ürün aldıklarını hem de uygun maliyetlere bu ürünlere sahip olabildiklerini vurguluyorlar. Zaten markanın sloganı da bunu destekler nitelikte: Herkes için spor, spor için her şey!

Decathlon Türkiye İş Geliştirme Direktörü Duygu Kög: “Başarılı iş modelimiz sayesinde daha da hızlanarak 5 yıl içerisinde mağaza sayımızı 70’e çıkaracak ve bizi her açılışta sevgiyle kucaklayan kullanıcılarımıza çok daha yakından spor tecrübesi sunacağız. Türkiye’de bu işe başladığımızda spor pazarı yüzde 6 oranında büyürken geçen yıl yüzde 13 büyüdü, şüphesiz ki bizim de Decathlon ailesi olarak sporu erişilebilir kılma konusunda pazar büyümesine etkimiz yadsınamayacak ölçüde büyük.” şeklinde görüşlerini belirtti.

Etiketler:

  • marka hikayeleri
  • decathlon

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!