İş Dünyası

Deliveroo
Yeni Reklam Filminde
Sokakları İstila Etti

Deliveroo
Yeni Reklam Filminde
Sokakları İstila Etti

Ev ve iş yerlerine  yemek servisi hizmeti veren Deliveroo, yeni kampanyasında dev boyutlardaki yiyecekleri kullandı ve siparişlerin evinize gelirken yaşadıkları maceraları konu aldı. Reklam filmi büyük ilgi görmeyi başardı. Güzel olan detay ise bu görüntülerin bilgisayar ortamında yapılmamış olması...

Deliveroo, bizim meşhur Yemeksepeti benzeri bir uygulama. İngilltere menşeili şirket, dünya çapında 12 ülkede hizmet veriyor.  “Eat more Amazing” isimli yeni reklam kampanyaları ile siparişlerin bize ulaşırken geçtikleri macera dolu yolları eğlenceli bir dil ile aktarmak istemişler. Üstelik devasa boyuttaki hamburgerler, biftekler, pizzalar ve diğer şeyler ile...

Markanın kendi kreatif ekibi tarafından üretilen kampanyanın TV filminde dev yiyecekler sokakları ele geçiriyor. Hamburgerler, pizza dilimleri, salatalar ve daha pek çok başka yiyecek otomobiller ve yayalar gibi şehir sokaklarında dolaşıyor. Filme eşlik eden şarkı ise bir klasik. Everly Brothers’ın”All I Have to Do Is Dream” şarkısı ile aslında bir rüya izlenimi de yaratılmış istenmiş.

Yeni Bir Görsel Zenginleştirme Metodu
Buenos Aires’te The Dempseys tarafından çekilen filmin çekimleri de ilginç bir şekilde gerçekleştirilmiş. Filmde gördüğümüz devasa yiyecekler bilgisayar ortamında yaratılmamış. Bunun yerine filmdeki etkiyi sağlamak için önce şehir sokakları çekilmiş. Sonrasında ise raylar üzerine yerleştirilen tabaklardaki yemekler çekilmiş. Bu görüntüler şehre yerleştirilerek ölçeği artırılarak etrafta dolaşan otomobil boyutundaki yiyeceklere ulaşılmış. Bu açıdan oldukça farkı bir hikayesi var. 

Şirketin marka ekibi, önümüzdeki dönemlerde de benzeri ilginç projelere imza atacaklarını söylüyor. Biz de Deliveroo ekibinin elinden çıkacak güzel kampanyaları merakla bekliyoruz.
 

Etiketler:

  • yemeksepeti
  • deliveroo
  • iş dünyası

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!