Franchise Hakkında Merak Ettikleriniz

Devren Franchise
Satın Almak

Devren Franchise
Satın Almak

Franchise, iş sahibi olmak isteyenler için  parlak bir iş modelidir. Fakat her iş modelinde olduğu gibi franchise dahi bazı risklere sahiptir.  Bununla birlikte yeni açılan işletmelerin başarısızlık oranına bakıldığında, bir franchise almak daha az risk oranları ve yüksek başarı ihtimaliyle iyi bir seçenektir. Franchise alırken değerlendirebileceğiniz bir model de bir bayiliği devir olarak satın almaktır.

Devren Franchise Almak

Profesyoneller

İşler zaten hazır ve çalışır durumda, bu nedenle çalışılan satıcılar, hazır müşteriler, hali hazırda eğitimli ve tecrübeli çalışanlar ve nakit akışı ilk günden itibaren hemen iş yapmanıza olanak sağlar. Ayrıca, lokasyon seçmek, bir site oluşturmak ve demografik çalışmaları incelemek gibi tüm sorunlardan kurtulacakınız. Yeni bir franchise alanının, iş yapmaya hazır olana kadar bir yıl veya daha fazla beklemesi gerekebilir.

Devreden franchise işlerin bir geçmişi vardır. İşin geçmişi size gelir ve giderler, aylık kar gibi bilgileri sağlayacaktır. Bilinen bir varlığı araştırmak başlangıçtan çok daha kolaydır.

Mevcut franchise ile satın alma fiyatını görüşebilirsiniz.

Yeni bayilikler franchise verenin nadiren esnek olduğu belirli fiyat ve şartlarla gelir. Satışla, bazen fiyat, ödeme koşulları, satıcıdan alınan eğitim ve anlaşmayı diğer her yönüyle görüşebilirsiniz.

Son olarak, sistemdeki diğer bayilerle konuşabilirsiniz. Araştırmanızı dikkatle yürütürseniz, size kendi başınıza belirlemekte zorlanabileceğiniz belirli işletme ve franchise alanıyla ilgili bilgi verirler.

devren franchise satın almak

Devren Franchise Almanın Eksileri Nelerdir?

Tüm franchise şirketleri devren satılık yerleri tanıtmaz. Bu nedenle, aramanızın franchise dışı iş aramasında olduğundan daha uzun sürebilir. Bayi finansmanları size biraz bilgi verecektir, ancak yeni bir franchise için gereken özeni göstermek için bakmak istediğiniz normal konulara ek olarak şunları da öğrenmelisiniz:

Franchise neden ayrılıyor?

  • Mevcut personel, yöneticiler kalıyor mu?
  • Konumu nasıl? Gelişme durumda mı yoksa geriliyor mu?
  • Mahalle ve demografi değişmeye başlıyor mu?
  • Piyasaya yeni katılan ve performansı etkileyebilecek rakipler var mı?
  • Son bir kaç ay ya da yıllar içinde işte düşüş var mı?

Satıcının mevcut sözleşmesinin devam edeceğini ve mevcut sözleşmenin sizin için faydalı olacağını düşünmeyin. Yeni bir franchise anlaşması imzalamanız istenebilir. Ücretleriniz ve diğer şartlar, satıcının üzerinde çalıştığı fiyattan farklı olabilir ve bu değişiklikler önemli olabilir.

Çoğu franchise alıcısı, yeni bir franchise ücreti ödemenizi istemez ancak birçoğu transfer ücreti talep edecektir. Bazı franchise sahipleri alıcıya, ihtiyaç duyacakları ilk eğitim için ücret talep edecektir.

Sonuç

Mevcut bir franchise satın almak franchise sahibi olmak için mükemmel bir yoldur ve önemli avantajlara sahiptir. Bununla birlikte, tıpkı herhangi bir yatırımda olduğu gibi ödevinizi yapmanız gerekir; nitelikli hukuk ve iş danışmanlarının sizinle birlikte çalışması yararlı olacaktır.

Franchise veren firmalara ve franchise şartlarına buradan ulaşabilir, başvuru yapabilirsiniz.

Etiketler:

  • devren franchise
  • franchise

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!