Başka İş Önerileri

El Yapımı
Ahşap Oyuncaklar
ile Para Kazanmak

El Yapımı
Ahşap Oyuncaklar
ile Para Kazanmak

Evde iş yaparak para kazanmak isteyenler için çok sayıda seçenek var. Bugün, Evde Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanma fırsatından bahsedeceğiz. El işiyle uğraşmayı seviyor ve yeterli düzeyde beceriniz de varsa evde, kendi imkanlarınız ile yapacağınız ahşap oyuncakları satarak hatırı sayılır bir para kazanabilirsiniz.

2000’li yılların internet kafelerde büyüyen çocukları bilmez ama son olarak 70’lerde, 80’lerde ve son olarak 90’ların başında çocukluğunu yaşamış olanlar hatırlarlar. 1 tahta parçası 2 çivi ve 1 çekiç ile kılıç yapılır; başka bir yassı tahta parçası da kalkan olurdu… Biraz daha becerikli olanlarımız ise kendine ok ve yay, küçük araba motifleri, hayvan figürleri bile yapabiliyordu. Zamanın topum yapısı içinde çocuklara tanınan imtiyaz şimdiki kadar değildi sanırım. Bir ailenin her yüklü bir meblağ harcayıp da oyuncak alması pek görülmüş bir şey değildi. Çocuklar da o zamanlar emek harcayarak, yaratıcılıklarını kullanarak, eldeki malzemelerle ve en önemlisi herhangi bir maliyete katlanmadan oyuncaklarını yaparlar, öğrenirler ve vakit geçirirlerdi.

Devir değişti… Yıllar geçtikçe kimse böyle şeylerle uğraşmaz oldu. Ekonomideki arz ve talep dengelerinin bir sonucu olarak, arz azalınca fiyatlar yükseldi Kim derdi ki tahtadan yaptığımız oyuncaklar bugün bu kadar değerli olsun. Bir zamanlar imkanı olmayan çocukların elindeki el yapımı ahşap oyuncaklar bugün bir lüks haline geldi.

Yeteneğinizi Paraya Dönüştürebilirsiniz

Ahşap oyuncak sektörü hiç de küçümsenecek bir iş alanı değil öncelikle bunu belirtelim. Doğum günü hediyesi, yılbaşı, bayramlar, karne hediyeleri derken çocuklara yılda en az birkaç kez oyuncak alınıyor. El yapımı ahşap oyuncaklar ise özellikle maddi durumu orta sınıf ve üzeri olan bilinçli ailelerin ilgi gösterdiği bir alan. Malzeme maliyeti açısından bakarsanız ahşap, vernik, boya gibi oldukça ucuza mal edebileceğiniz girdiler var. Geriye yalnızca harcadığınız zaman kalıyor. Hiç korkmayın, emeğinizin karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz bir katma değerden rahatlıkla söz edebiliriz. Eğer bu işi hem iş hem de hobi olarak görebilirseniz; evinizde keyifle uğraşacağınız bu iş ile ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

Ahşap oyuncak yapımı veya diğer el işleriyle ilgili çeşitli kurslara kayıt yaptırarak kendinizi geliştirmeniz de mümkün.  Zira ahşap oyuncak yapımı herkesin altından kalkabileceği bir iş değil maalesef. En başta sabır, yetenek ve yaratıcılık istiyor. Ortaya koyduğunuz işçilik ne kadar kaliteli olursa oyuncaklarınızın fiyatı da o ölçüde artacaktır. Hatta bir seviyeden sonra çocuklar yerine koleksiyonerler bile yaptığınız oyuncaklara ilgi gösterebilir. Üst yaş gruplarından çok sayıda insan evinde dekoratif amaçlarla ahşap oyuncaları kullanıyor.

Neden Ahşap Oyuncaklar?

♦ PVC kullanılmayan ve temizlenmesi kolay olan ahşap oyuncaklar aile ve çocuk sağlığı açısından zararsızdır. Kanserojen hiçbir madde içermez.
♦ Ahşap oyuncaklar uzun ömürlüdür ve sonrasında akrabaların veya ailenin diğer çocuklarına bırakılabilir
♦ Çevre sorunlarıyla ilgilenen kuruluşların belirttiğine göre işlenmemiş ve boyanmamış olan ahşap oyuncaklar çevre için de tehdit oluşturmaz.

Ahşap Oyuncak işiyle ilgileniyorsunuz diyelim. Neler yapmalısınız ki insanlar elinizden çıkanlara ilgi göstersin.

Çeşitlilik Yaratın

Öncelikle hem kız hem de erkek çocuklarına hitap edebilecek oyuncaklar yapmaya gayret gösterin. Trenler, yapbozlar, arabalar, uçaklar, evler, müzik enstrümanları, oyun evleri, alfabe parçaları, sayılar, abaküsler, insan ve hayvan figürleri yapabilirsiniz. Ne kadar çeşitlilik yaratabilirseniz o kadar fazla insanın dikkatini çekebilirsiniz. Bu alanda Türkiye’de ve diğer ülkelerde hizmet veren kişileri takip edin. Özellikle youtube kanalallarında çok sayıda oyuncağın yapımını başından sonuna kadar izleyebilirsiniz.

Öğrenmeyi Destekleyecek Oyuncaklar Yapın

Çocukların öğrenmelerine yardımcı olacak, yaratıcılıklarını geliştirecek ve becerilerini artıracak oyuncaklara odaklanmakta fayda var. Oyuncağın sahibi çocuk olsa da, satın alma kararını verecek olanlar ebeveynlerin ta kendisidir! Bu yüzden, ürünlerinizi pazarlarken öğrenme, zeka gelişimi ve sağlıkla ilgili söylemlerinizi ön planda tutabilirsiniz.

Özel Siparişler Alabilirsiniz

Müşteri kitleniz oluştukça onların özel isteklerini yerine getirerek, siparişe özel oyuncak üretimi de yapabilirsiniz. Bu konuda müşterilerinizin fikrini sormaktan geri kalmayın. Yaptığınız oyuncaklar hakkında onlardan kibarca görüş belirtmelerini isteyin. Ayrıca oyuncakların üzerine çocukların isimleri, doğum günü mesajları veya birtakım özel mesajlar yazarak farklılaşabilirsiniz. Bu jestleriniz hem çocukların hem de ebeveynlerin hoşuna gidecektir. Kişiye özel oyuncak satıyor olmanız müşterilerle aranızda dağ güçlü bir bağ kurmanızı da sağlar. Bu sayede sizi çevrelerindeki diğer insanlara da önereceklerdir.

Sosyal Medyayı ve İnterneti Kullanın

Özellikle instagram, facebook, pinterest gibi sosyal ağları kullanarak yaptığınız oyuncakları ücretsiz olarak daha fazla insana gösterebilirsiniz. Gerçekten ortaya güzel şeyler çıkarıyorsanız insanlar doğal olarak sizi takip etmeye başlayacaktır ve bu sayede para harcamadan reklamınızı yapmış olursunuz.

Sosyal medya dışında sahibinden, letgo ve buna benzer ikinci el eşya satabileceğiniz platformları da kullanmalısınız. İşleriniz iyi giderse bir zaman sonra gittigidiyor gibi bir platformda kendinize ait bir sanal dükkan da açabilirsiniz.

Bazı ahşap oyuncak örneklerini incelemek isterseniz bağlantıyı tıklayın.

Etiketler:

  • başka iş önerileri
  • ek iş
  • evde para kazanmak
  • ahşap oyuncak

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!