Başka İş Önerileri

Ev Yapımı
Ürünler Satarak
Para Kazanabileceğiniz
10 İş

Ev Yapımı
Ürünler Satarak
Para Kazanabileceğiniz
10 İş

Ev yapımı doğal ürünler son yıllarda hiç olmadığı kadar rağbet görüyor. Aslında şehir yaşamının hengâmesi içinde insanlar evlerinde kendi yiyeceklerini yapmak için zaman bulamıyorlar. Birçok evli genç en basit bir yemeği bile kendi başına yapamıyor. Daha da kötüsü artık nesilden nesle aktarılmakta zorlanan birtakım görenekler kaybolup gidiyor. Kayserililer mantı yapmayı öğrenmiyor, İskenderun’da içli köfte yapmayı bilen 27 yaş altı insan sayısı yok denecek kadar az; Silifke’de Silifke Yoğurdu yapan birini arasanız da bulamıyorsunuz… Bilgi, aile büyüklerinden çocuklara geçmiyor ve maalesef kaybolup gidiyor. Durum böyle olunca; insanlar özellikle doğal, ev yapımı gıdaların temiz ve kaliteli olanlarını bulabilmek için adeta birbiriyle yarışmak zorunda kalıyorlar. Bunun için hatırı sayılır ücretler ödemeye de hazırlar. Beter olsunlar! :)

İnternet üzerinden de yoğun bir şekilde satılmaya başlanan ev yapımı doğal gıdalar, birçok ev hanımı için de geçim kaynağı haline gelmiş durumda. Özellikle son zamanlarda etkisini ciddi şekilde gösteren ekonomik krizden bile gıda ve kozmetik sektörlerinin fazla etkilenmediği açıklandı. Evde yaparak, gerek market kanalından gerek internetten satış yapabileceğiniz ürünler arasında yaprak sarma, dolma, mantı, reçel çeşitleri, pekmez çeşitleri ve ev baklavası gibi birçok ürün bulunuyor.

E-Ticaret Siteleri Bir Fırsat

Ev yapımı ürünler çok sayıda portalde, e-ticaret sitesinde ya da forumda kendine alıcı bulabiliyor. Özellikle n11 ve hepsiburada gibi büyük e ticaret sitelerinde tedarikçi olarak faaliyet gösterenler daha fazla sayıda müşteriye ulaşabiliyorlar. Ürünlerin kar marjı ise %20 - %50 arasında değişiyor. Bu ürünler genelde çalışan kesimler tarafından tercih ediliyor. Google ve sosyal medya reklamları ile destekleyebileceğiniz bu alanda ilerlemek istiyorsanız resmi bir iş olarak ele almanız ve şirket olarak devam etmeniz gerekecektir. Çünkü gıda üretip satmakla ilgili uymanız gereken bazı düzenlemeler var. Bir defa ev yapımı ürünleri üretebilmek için gıda üretim izni almanız ve bir Ltd. şirket kurmanız gerekiyor.

Ev Yapımı Ürünler ve Satış Fiyatları

Ev Yapımı ürünler ve ortalama satış fiyatları sizin için bir liste hazırlamaya çalıştık. Elbette fiyatı etkileye çok sayıda değişken var. En önemlileri üretim biçiminiz, hijyen ve tasarım. Evet, doğru duydunuz; hazırladığınız ürünler ne kadar lezzetli olursa olsun müşteriyi görsel olarak tatmin etmiyorsa rakipleriniz arasında işiniz zor. Bu yüzden pek çok girişimci, ürünlerini satışa sunarken örgü sepetler, saman ipler, kırmızı kareli örtü gibi dokunduğu her şeyi doğal bir ürün gibi gösterme sihrine sahip şeyler kullanıyorlar. Tabi işin bu kısmı da biraz trajikomik!

İşin devamlılığını etkileyen 2 unsurun olduğunu söyleyebiliriz. Bir tanesi ürünlerin kalitesi… Diğeri de reklamlar aracılığı ile sürekli aktif olmanız. Yani sosyal medyayı aktif biçimde kullanın, az da olsa bütçe ayırın ve internetteki temsilinizi genişletmek için bol bol içerik üretin. İnsanlar bu işi sürekli olarak yaptığınızı görmek zorunda, aksi halde size nasıl güvensinler ki?

1- Ev Yapımı Zeytin Yağlı Yaprak Sarması
Ortalama fiyatı kiloya göre 28 ile 36 Tl arasında

2- Ev Yapımı Mantı
Ortalama fiyatı porsiyona göre 10 ile 50 Tl arasında

3- Ev Yapımı Reçeller
Ortalama fiyatı gramaja göre 300 gramı 20 TL

4- Ev Yapımı Üzüm Pekmezi
Ortalama fiyatı kiloya göre 20 TL

5- Ev Yapımı Antep Usulü Acı Biber Salçası
Ortalama fiyatı kiloya göre 15 TL

6- Ev Yapımı Erişte
Ortalama fiyatı kiloya göre 10 ile 18 TL arasında

7- Ev Yapımı Köy Tarhanası
Ortalama fiyatı kiloya göre 15 ile 20 TL arasında

8- Ev Yapımı Kahvaltılık Cevizli Biber Salçası
Ortalama fiyatı kiloya göre 20 ile 25 TL arasında

9- Ev yapımı Tepsilik Baklava
Ortalama fiyatı tepsiye göre 3,5 kilo 75 ile 200 TL arasında

10- Ev Yapımı Cevizli İçli Köfte
Ortalama fiyatı adete göre 10 adet 40 ile 50 TL arasında

Etiketler:

  • girişimcilik
  • başka iş önerileri
  • ev yapımı gıdalar

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!