Başka İş Önerileri

Cam Şişelerden
Vazo Yaparak
Evde Para Kazanmak

Cam Şişelerden
Vazo Yaparak
Evde Para Kazanmak

Evinizde yapabileceğiniz, ne çok sermaye ne de fazla beceri isteyen bir iş mi arıyorsunuz. Öyleyse bu içeriğimiz tam size göre! Düşük maliyetlerle evde dekoratif vazolar yaparak bunlardan para kazanabilirsiniz. Para kazanmak dışında evinizi süslemek ve bir hobi olarak vazo yapmak isterseniz de kimse size itiraz etmeyecektir.

Cam şişeleri vazoya dönüştürmek aslında muhteşem bir geri dönüşüm fikri içeriyor. Hem cam şişeleri çöpe atmamış oluyorsunuz hem de bunlardan güzel vazolar ortaya çıkarabiliyorsunuz. Daha sonra mı? İsterseniz evinizde dekoratif amaçlı kullanın, isterseniz internetten cam vazo satarak para kazanın!

Cam Şişelerden Vazo Yapımı

İlk olarak cam şişe ile gazeteyi birleştiriyoruz. Bu aşamada gazete kağıdı ile yapılabilecek geri dönüşüm uygulamalarına da göz atmanızda yarar olacaktır.

Cam şişeden vazo yapımı için cam şişelerin ağız kısmından itibaren ipi sarmaya başlayın. Bu işlem sırasında hiç boşluk bırakmadan ve sıkıca sarmaya gayret gösterin. Gerekli olan yerlerde iki ya da üç kat olarak ipi sararak devam edin. Cam şişenin sonuna geldiğinizde ipi kesip yapıştırıcı ile yapıştırabilir ya da farklı bir yöntem ile sabitleyebilirsiniz.

Cam şişe ve ip ile vazo yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler cam şişe ve renkli iplerden ibaret... Sadece bu malzemeleri kullanarak çok hoş görünümlü vazolar elde edebilirsiniz. Bu vazolar için ip olarak ince yapılı ve parlak renkleri olan iplerden kullanmanız yerinde olur. Bu ipler hem cam kavanozu sıkıca sarmanızı hem de daha güzel bir görüntü oluşturmanızı sağlar. Üzerinde her türlü desen olan elişi kağıtlarını kullanarak siz de muhteşem vazolar yapabilirsiniz.

Pratik, Hesaplı ve Karlı

Bu zarif vazoları yapmak eliniz alıştıktan sonra yalnızca birkaç dakikalık bir iş haline gelecektir. Kağıdı kesmek için 1 dakika, kağıda tutkal sürmek için 20 saniye ve bardağı tutkallı kağıtla kaplamak için 20 saniye. Hazırladığınız vazolara çiçekler, kurutulmuş aranjmanlar ve hatta kereviz sapları veya limon otu bile koyabilirsiniz. İsterseniz bardağın dibine dilek mumu koyabilir ve oluşan karışık şekilleri büyük bir keyifle izleyebilirsiniz.

Dekoratif vazo nasıl yapılır?

1 – Elişi kağıdını ölçün ve bir makas veya maket bıçağı yardımıyla kesin. Elişi kağıtlarını kırtasiyelerden veya internetten bulabilirsiniz. Kağıdın üst kenarını eğri bırakabilirsiniz veya düz kesebilirsiniz.

2- Cam bir şişe temin edin

3. Cam şişenin etrafını kağıtla kaplayın. Hava kabarcıklarını gidermek için üzerine nazikçe bastırın. Kullanmadan önce kurumasını bekleyin.

Evde Vazo Yapımı Ne Kadar Para Kazandırır?

Renk renk çeşit çeşit yaptığınız vazoları ortalama 10-15 lira TL gibi bir ücretle rahatlıkla satabilirsiniz. Tasarımlarınızı kataloglayarak çevrenizdeki hediye dükkanlarına toptan fiyata pazarlayabilir ve bu yolla aylık 1.000- 2.000 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca vazolarınızı internetten de pazarlayabileceğiniz çok sayıda e-ticaret sitesi var. Her biri sizin için bir fırsat anlamına geliyor.

Etiketler:

  • başka iş önerileri
  • evde vazo yapımı
  • girişimcilik

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!