Başka İş Önerileri

Ev Yapımı
Doğal Sabun Üretimi ile
Ek Gelir Elde Etme

Ev Yapımı
Doğal Sabun Üretimi ile
Ek Gelir Elde Etme

Evde sabun yaparak para kazanma, son zamanların kadınların gündemini meşgul eden işlerinden biri… Evet, zor zamanlardayız. Özellikle de ev hanımları aile ekonomisine katkıda bulunmak üzere birtakım ek gelir fırsatlarını yakından inceliyorlar. Bu fırsatlardan bir tanesi de evde sabun yaparak para kazama... Sabun üretimini çekici kılan şeyler düşük maliyetli olması, kolayca bulunabilen hammaddeler ile yapılabilmesi ve internette kolayca satılabilmesi…

Evde sabun yapımı ile ek gelir el etmek isteyen kadınlar için bir öneri; özellikle kokulu ve farklı renk ve şekillerdeki sabunlar her zaman alıcı bulabiliyor. Sabunlar kullanılmak üzere tercih ediliyorsa da dekoratif amaçlı satın alanların sayısı da azımsanmayacak düzeyde. Süs olarak; renk renk, şekil şekil kullanılan sabunlar banyolara farklı bir hava katıyor. Bu yüzden güzel bir görüntüye sahip sabunları satmanız diğerlerine oranla daha kolay olacaktır.

Ev Yapımı Sabun Üretimi ve Satışı

Evde sabun üretimi zorlu bir iş değil, bu yüzden çok sayıda insan bu işi yapmaya çalışıyor. Üretilen sabunların satışı içi en çok tercih edilen yöntemler elbette instagram mağazaları, internet siteleri ve forumlar… Her zaman olduğu gibi paranın olduğu yerde rekabet de vardır. Rakiplerinizden ayrılmak için ürettiğiniz sabunların kalitesi kadar görünümünü ve sunuş biçimini de iyileştirmenizi öneririz. Sabunların üzerine saman ipi ile bağlanan gül, defne ve zeytin yaprakları ürüne olan yaklaşımı olumlu etkiliyor. Ayrıca ürettiğiniz ürünleri satmak için de pazarlamanın nimetlerinden faydalanmanız gerekiyor. Paketleme ve sunum biçiminizi iyileştirerek, çeşitli tanıtım ve promosyonlar yaparak ya da kişisel bir web sitesine sahip olarak bu işi yapan diğer insanlardan ayrışabilirsiniz.

Son dönemde özellikle yenidoğan bebekler için yapılan doğal sabunlar yüksek ilgi gören ürünlerin başında geliyor. Rengarenk olarak üretebileceğiniz bu sabunlara hoş kokular ekleyerek anneler için daha cazip hale getirebilirsiniz. Özellikle lavanta kokusu kadınlar tarafından tercih ediliyor. Lavanta sabunu, evde giysilerin arasına konularak giysilerin güzel kokmasını sağlıyor.

Evde Sabun Yapmak İçin Malzemeler

Sabun yapabilmek için çok cüzi fiyatlarla internetten de bulabileceğiniz malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Bu malzemeler sırasıyla farklı şekil ve modeller yapabilmeniz için silikon sabun kalıbı, sabun bazı, sabun esansı, sabun boyası, cam ölçü kabı ve sprey alkolden oluşmaktadır.

Sabundan yapabileceğiniz çiçek demetleri, nikah şekerleri ve bebek şekerleri gibi hediyelik ürünleri hem yakınlarınıza hediye edebilir hem de rahatlıkla satarak gelir elde edebilirsiniz.

Sabunlarınızı satmak için bulunduğunuz bölgedeki semt pazarlarını ve belediyelerin ev hanımları için tahsis ettiği tezgahları da kullanabilirsiniz. Bu size büyük miktarlarda gelir bırakmayabilir. Ancak daha fazlasını denemeden önce ürünlerinizi satmak, insanlardan geri bildirimler alarak onları iyileştirmek ve deneyim kazanmak öncelikle küçük küçük satışlarla tecrübe kazanmanız lehinize olacaktır. Buralarda elde edeceğiniz deneyim ve para ile doğal ürünler satan hediyelik eşya dükkanları, banyo ürünleri satan mağazalar ve ev tekstil ürünleri satan dier firmalarla görüşerek ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Ayrıca artık alışveriş merkezlerinde sıkça görmeye başladığımız sabun satış noktalarından birini kiralamak oldukça cazip olabilir. Elbette internetteki fırsatlara sırt çevirmek olmaz. Kendi web sitenizi ya da sahibinden.com, gittigidiyor.com gibi popüler web sitelerini bir dükkan olarak kullanabilirsiniz.

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!