Marka Hikayeleri

Form Us With Love
Rengarenk
Altıgen Duvar Döşemeleri

Form Us With Love
Rengarenk
Altıgen Duvar Döşemeleri

Son yıllarda en çok tercih edilen duvar kaplama ürünlerinin artık paneller modüler hale getirilen ürünler olduğunu söyleyebiliriz. En çok tercih edilen duvar döşemesi ürünlerinin hammaddesi ise strafordur. Kolay şekillendirilebilen ve üzerine desenler eklenebilen strafor, döşeme haline getirildiğinde dekoratif görüntüsünün yanında ayrıca ısı yalıtımı sağlar. Ayrıca darbelere karşı da dayanıklıdır.

Duvarlarının daha estetik bir görüntüye sahip olmasını isteyenler, tercihlerini daha pratik ürün olan duvar döşemelerinden yana kullanıyorlar. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise montajlarının kolay olması. Duvar Panelleri 30x30,60x60,150,50 gibi ebatlara sahip olabiliyor. Dekoratif duvar döşemeleri, kullanılan mekanın görünümünü daha çekici hale getiriyor ve uygun bir maliyete mekana değer katıyor.

Yalıtım Sektörüne Yeni Bir Bakış

Piyasada hali hazırda doğal taş görünümlü döşemeler, tuğla görünümlü döşemeler, beton görünümlü döşemeler, ahşap görünümlü döşemeler ürünler bulunuyor. Ancak Stockholm’da faaliyetlerini sürdüren Form Us With Love isimli tasarım stüdyosu, ses yalıtımı yapan, çevre dostu yalıtım ürünlerinde farklı renkleri kullanarak duvarlarda dilediğimiz gibi desenler oluşturabileceğimiz bir ürün tasarladı. Ürün henüz Türkiye’de çok yaygın değil ancak kullanan bazı ofislerde, plazaların toplantı salonlarında kendine yer bulmayı başarmış.

Gürültü Problemini Çözüyor

İlk olarak 2011 yılında ortaya çıkan bu altıgen şeklindeki duvar döşemeleri; yıllar içinde geliştirildi ve çok sayıda yalıtım malzemesinde kullanılmaya başlandı. Hem estetik, hem ekonomik bu duvar döşemelerine İsveç ve Avrupa’da ilgi büyük… Ağaç lifinden üretilen ve sarı, turuncu, gri, beyaz, mavi ve yeşil renklerde olabilen döşemeler, çimento ve su yardımıyla duvarlara monte edilince ses yalıtımı işlevi görerek gürültü problemini de büyük oranda çözüyor.

Üretimi Çok Kolay

Ofis, ev mobilyaları ve aksesuarlarının yanı sıra aydınlatma ürünleri de tasarlayan stüdyo, geleneksel tasarım anlayışına meydan okuyor. Altıgen duvar döşemelerinin üretildiği ağaç lifleri yalnızca İsviçre’deki 20 kişilik bir aile şirketinden temin ediliyor. Ağaç lifinden duvar döşemesi yapmak ise aslında oldukça basit bir süreç... Ağaçların yontulmasıyla ortaya çıkan talaş ve kıymıklar, döşemeleri sağlamlaştırmak için suyla ve çimentoyla karıştırılıyor ve kurumaya bırakılıyor. Ortaya nemi ve sesi emen, suya ve yangına dayanıklı, çevre dostu duvar döşemeleri çıkıyor.

 

 

Etiketler:

  • marka hikayeleri
  • teknoloji
  • design
  • form us with love

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!