Girişimcilik Tavsiyeleri

Franchise Alacaklara 5 Öneri

Franchise Alacaklara 5 Öneri

FRANCHİSE ALACAKLARA 5 ÖNERİ

Markaların kurumsallaşmasındaki en önemli hamlelerden biri olan franchise yüksek kar oranıyla da dikkat çekiyor. İşte franchise alacaklara öneriler...

Fazla risk altına girmeden tanınmış bir markanın çatısı altında iş yapmak franchise almak isteyenlerin en cazip bulduğu nokta. Avantajı çok olan bu yöntemi doğru bir şekilde ele almak ve risk analizlerini iyi saptamak franchise modelinin başarılı olmasındaki en önemli unsurların başında.

Franchise alacaklara öneriler;

1. Girişimci ruhunuz olup olmadığını iyi saptayın

Franchise yöntemi size saymakla bitmeyecek kolaylıklar sunabilir ama öncelikle sizin bu işin altından kalkıp kalkamayacağınızı iyi saptamanız gerekir. Hazır bir sistemi uygulamak sanıldığı kadar kolay değildir ve franchise sistemi de beraberinde birçok fedakarlık gerektirir. Bu nedenle ilk önce girişimci tarafınızın olup olmadığını analiz etmeli ve elinizi taşın altına koymadan önce bu konuda kendinizden emin olmalısınız.

2. Risklere ve kayıplara karşı kendinizi hazırlayın

Başarısını kanıtlamış bir marka ile yola çıkmak pek çok avantaj sağlar fakat ticaret hayatında her zaman için risklere ve kayıplara karşı hazır olmalısınız. Öngöremediğiniz pek çok durumla karşı karşıya kaldığınızda B planınız yoksa kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

3. Franchise aldığınız markanın şartları hakkında her detayı analiz edin

Franchise hakkını aldığınız markanın sizin için geniş kapsamlı şartları vardır. Marka imajını doğru yönetmek ve istedikleri standartları tutturmak her zaman kolay olmayabilir. Franchise sahibi olmak sadece isim hakkı bedelini ödemekle bitmiyor.

4. Franchise veren markayı iyi araştırın

Franchise veren markanın tanınırlığından ziyade markanın iş modeli ve sizden bayi olarak istediklerini iyi araştırımalısınız. Franchise sözleşmesi ile birlikte pek çok yükümlülük altına gireceğiniz için bunların yapılabilirliğini iyi ölçmeniz gerekir.

5. Franchise işletmesi için lokasyon tercihi doğru yapılmalı

İşletmeniz için lokasyon tercihini isabetli yapmalı ve çevresel pazarı iyi test etmelisiniz. Civardaki rekabet oranı ve diğer işletmelerin durumu da size faydalı veriler sunabilir.

Etiketler:

  • Hizmet
  • Girişim

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!