Franchise Hakkında Merak Ettikleriniz

Franchise Alırken Hangi Nitelikleri Aramalısınız

Franchise Alırken Hangi Nitelikleri Aramalısınız

Franchise fırsatı mı araştırıyorsunuz? Başkasının markası altında iş yapmak önemli bir karardır ve başarı potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için dikkatle düşünülmesi gereken bazı konular vardır.

İyi bir franchise fırsatını araştırırken ve bir franchise sahibi ile uğraşırken ısrarcı olmanız gereken standartlar vardır.

Aşağıdaki nitelikleri franchise alacağınız şirkette görmüyorsanız, paranızı yatırmadan önce iki kez düşünmenizi tavsiye ederiz.

Kanıt isteyin

Bayi sahipleri, başarılarının kanıtlanmasıyla desteklenen bir iş siciline sahip olmalıdır. Bayilik alım sürecine odaklandığınızda ve işiniz geliştikçe kar elde edebilmek için neleri yapabileceğiniz konusunda finansal sunumları bilmeniz gerekir. Bayilik almak aynı zamanda başarılı bir işletmenin başarısını sizinde yaşamanız demektir. Girişimci motivasyonunuzu kaybetmemek için tahminlerin doğru ve uygulanabilir olduğuna dair kanıt isteyin. Zamana ve paranıza değer herhangi bir franchise satıcısı size bu bilgileri göstermekten mutluluk duyacaktır.

Seçicilik

Bir franchise sahibi olarak, ağdaki diğer işletme sahipleriyle birlikte ortak bir marka altında faaliyet göstereceksiniz. Bu, franchising sisteminin güçlü yönlerinden biridir. Herkesin toplumsal yararına fikir ve deneyim paylaşan işbirlikçi bir grup inanılmaz güçlü bir kaynaktır. Bu nedenle, franchise alanının yanı sıra franchise alan tarafın da, o markanın kalite kontrolünden önce vicdan azınlığına sahip olduğuna ve titiz seçim prosedürlerine sahip olduğuna güvenmeniz gerekir. Bu iki yönlü bir inceleme süreci olmalıdır. Kim olduğunuz, sahip olduğunuz beceriler ve kendi hesabına çalışmanız için sizi motive eden şey hakkında derinlemesine sorular bekleyip karşılayın. Satış yapmaya daha çok ilgi duyan franchise verenlerin, işiniz için ne kadar uygun olduğunuza dikkat edin. Eğer franchise şirketlerinden istedikleri tek şey nabız yoklama ve çek ise, başka yerlere bakma vakti gelmiş demektir diyebiliriz. Çünkü ileride herhangi bir şubeden dolayı ortaya çıkacak bir sorun sizin de işinizi etkileyecektir.

Şeffaflık

Bir franchise kullanıcısının desteğiyle kendiniz iş yapacaksanız, her iki tarafın da açık olması baştan normal hale gelmelidir. Fırsatı araştırma süreci boyunca bol miktarda soru sormanız gerekir ve cevapların sizden gizlendiğini hissederseniz şeffaflık aşamasını geçemezsiniz. Buna aşağıdakiler hakkında açıklamalar dahildir:

  • İş Kültürü.
  • Ücret yapısı.
  • Sunulan destekler.
  • Finansal potansiyel.
  • Bayilik alanların günlük işlemleri.
  • Sistemde kullanılan iletişim kanalları.

Gözlerinizi açık tutarsanız ve işin işleyişini birinci günden itibaren anlarsanız, başarılı olmak için daha iyi bir konuma gelirsiniz. Mevcut franchise’lar ile konuşmak, ağdaki yaşamın nasıl bir şey olduğunu doğrulamak için harika bir yoldur ve yatırım yapmadan önce işin size uygun olup olmadığını kontrol edin. Onlarla yaptığınız konuşmalar, franchise alan tarafından söylenenleri yansıttığında, ağın çalışma biçimine güvenebilirsiniz.

Bütünlük

Anlaştığınız insanlar bir franchise fırsatı araştırmanın hayati bir parçasıdır. Sadece franchise alanınızda sizi destekleyenler değil, aynı zamanda faaliyette bulunacağınız markanın kültürünü de yönlendiriyorlar. Bir franchise ağı, onu yönlendiren kişilerin bir yansımasıdır. İlişkinin baştan beri güvene ve dürüstlüğüne dayandığını düşünüyorsanız, bu gelecek çok şeyin ve iyi bir bayilik alacağınızın işaretidir.

Büyük bir franchise ağıyla kurulmuş bir franchise’da genellikle saha bazlı personel ve franchise yöneticileri olacaktır. Yeni franchise sahipleri için çoğu zaman kurucuları ve en üst düzey personeli ile uğraşacaksınız. Her iki durumda da, markayı sizinle yaptıkları görüşmelerde nasıl temsil ettikleri önemlidir.

Bayi sahipleri franchise desteği, iş geliştirme, yenilikçilik, pazarlama ve marka bilincini artırma gibi sorumlulukların karmaşık bir karışımına sahiptir.

Güçlü bir iş ilişkisine sahip olduklarını düşündüğünüz anda dürüst insanlarla çalışmayı seçmelisiniz.

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!