Franchise Hakkında Merak Ettikleriniz

Franchising Hakkında
Merak Ettikleriniz – 5

Franchising Hakkında
Merak Ettikleriniz – 5

Şirketin Ufrad Üyesi Olup Olmadığı İle Neden İlgilenmeliyim? 

UFRAD’ın sahip olduğu şirketler bazı üyelik gerekliliklerini karşılamak zorundadır. Tatmin edici bir finansal duruma sahip olmaları ve bütün uygulanabilir franchise yasaları ile uyuşmaları gerekmektedir. Ek olarak, bütün üyelerin Etik Kodlar’a uymayı kabul etmeleri zorunludur. UFRAD üyeleri franchise yasalarındaki her değişim ile paralel olarak tutulur. UFRAD, üyelerin işlerini yürütmeleri için onlara devamlı eğitim programları sağlar. Franchiseeler ile ilişkileri geliştirme, teknoloji kullanımı, halkla ilişkiler, pazarlama, reklam, saha operasyonları, ağ oluşturma gibi konular ve pazarda rekabet etmek ve geleceğe bakmak için ihtiyaç duyulan şeyler hakkında en son bilgileri alırlar.

Franchising’de Güncel Trendler Var Mıdır? 

Günümüzde franchising için en önemli trendler arasında franchising’in uluslararası hale getirilmesi, kadınlar ve azınlıkların aktif olması ve teknolojinin daha çok kullanılması vardır. Bütün bunların franchising’e derin ve pozitif bir etkisi vardır ve bunlar franchising’i günümüzde daha dinamik bir iş yapma yolu haline getirir.

Uluslararası Franchising

  • Franchise işleri dünyanın her köşesinde büyümeye devam ediyor.  Birçok ülkedeki yerli franchisor’lar gün geçtikçe sınırlar ötesinde franchise kuruyor. Uluslararası franchising başarılı olmuştur çünkü dünyadaki tüketiciler ünlü markaları kalite, tutarlılık, hizmet ve değer olarak görür.
  • Birçok durumda, yabancı kökenli franchisor’lar tek bir birimi işletmek için bireysel franchise’lar teklif ederler. Aynı zamanda sıklıkla, çoklu birimleri işletmek için gelişme hakkı ve “master franchise” hakkı sunarlar. “Master franchise” hakkı esasen, yabancı kökenli konsept için kendi ülkenizde, veya ülkenizin bir kısmında “franchisor” olma imkanını size sunar.
  • Elbette, uluslararası franchising, yerel franchising’e göre bazı zorlukları da barındırır. Örneğin, ürünler deniz aşırı ülkelerden gelecekse, bazı vergilerden, tarifelerden ve ulaşım gereksinimlerinden haberdar olmalısınız. Ayrıca dil ve kültürel farklılıkları da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, franchisor’ın ana ofisinden başka bir ülkede faaliyet gösteren bir franchisee iseniz, franchisor’un sistemini ülkenizde kullanabilmeniz için bazı modifiyeler gerekebilir.

Franchising’de Kadınlar

  • Gitgide artan sayıda devlet destekli kadınlara özel fırsatlar bulunmaktadır, franchising herkes için güzel bir fırsat olabilir. Franchising her derde deva bir ilaç olmamasına rağmen, yetenekli ve yeterli küçük yatırımcıların, özellikle kadınların karşılaşabileceği tecrübe ve sermaye eksikliği gibi geleneksel engellerin etkilerini hafifletici bir yol sunuyor. Franchisor’lar, devamlı bir süreçte idari eğitim ve destek sunuyor ve bazı durumlarda mülk kirasını ayarlama, ekipman finansmanını ve satış-geri kiralama programlarını sağlama ve franchisee’lere finansman elde etme konusunda destek olma gibi konularda yardımcı oluyorlar.
  • Güçlü ekonominin bir sonucu olarak, yeni şirketler kurma yoluyla, tekil ve çoğul birimli franchisee olarak veya şirket merkezinde yüksek seviyeli pozisyonlara girerek, kadınlar gün geçtikçe franchising’de liderlik pozisyonlarına geçiyorlar.

Teknoloji ve Franchising

Bugün, franchising’de teknoloji kullanımına yönelik bazı trendler vardır. İlk olarak, birçok franchisor franchise sahipleriyle ve tedarikçileriyle kritik bilgileri paylaşmak için, franchise ağında tartışma olanağı yaratmak için, post operasyon rehberleri ve güncellemeleri için, haberleri ve reklam kampanyalarını yaymak için, tedarik zinciri yönetiminde yer almak için ve satış raporlarını otomatik bir şekilde, insan gücüne dayalı data girişine ihtiyaç duymadan göndermek için güvenli ekstranetler kullanarak internet yoluyla haberleşir.

İkinci olarak, franchisor’lar müşterilerine iş ağının reklamını yapmak için de interneti kullanırlar.

Üçüncü olarak, bazı franchisor’lar işletmeden-tüketiciye (B2C) e-ticaretine girmek için, sıklıkla franchisee’lerin katılımıyla interneti kullanırlar.

Dördüncü olarak, birçok muhtemel franchisee bilgi toplamak ve franchisor’la iletişim kurmak için interneti kullanır.

Beşinci olarak, bazı franchisor’lar muhtemel franchisee’lere elektronik ortamda açıklama sağlamaya başladılar.

Markanız var ve Franchise zinciri oluşturarak büyümek istiyorsanız veya Franchisee olup, doğru marka ile iş birliği yapıp yükselmek istiyorsanız tüm firmaların franchising ilan ve şartlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

  • franchise
  • franchising

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!