İş Dünyası

Instagram Hikayelere
Müzik Ekleme
Özelliği Geliyor

Instagram Hikayelere
Müzik Ekleme
Özelliği Geliyor

Msn kuşağına mensup olanlar iyi bilirler. Titreşimler, emojiler… Güzel zamanlardı. Ne dinliyorum özelliği açılır ve msn listesindeki arkadaşlara ne kadar cool şarkılar dinlediğimiz ispatlanmaya çalışılırdı. Bazen de Orhan Gencebay’dan Aşyen şarkısının adı born to be dead - cradle of filth olarak değiştirilir ve o şekilde dinlenirdi.

Gel zaman git zaman hayatımıza facebook, twitter, instagram gibi sosyal ağlar girdi msn artık bir efsane oldu. Son yılların en popüler sosyal ağı olan instagram, son olarak tam 400 milyon kullanıcısının her gün Instagram Hikayeleri kullandığını açıkladı. Instagram hikayeler popülerlik açısından zirvede rakipsiz olarak duruyor ancak yeni bir özellik daha gündemde. O da hikayelere müzik eklemek!

Instagram’ın getirdiği yeni özellik sayesinde kullanıcılar, hikayelerinde paylaştıkları fotoğraflar ve videolara artık müzik ekleyebilecek. Instagram, seçili video ve fotoğraflara müzik eklenebilmesi için etiketler seçeneği sunulacağını duyurdu. Yeni bir video veya fotoğraf paylaşırken, Boomerang ve Superzoom gibi kamera formatlarına ek olarak, müzik ekleme özelliği de kullanılabilecek. Müzik eklenen bir hikaye izlediğinde, müzik otomatik olarak başlayacak; aynı zamanda şarkı ismi ve sanatçının belirtildiği bir çıkartma görecekler. Bu da ‘’ne dinliyorum’’ özelliğini kullanarak büyümüş bir nesil olan 90 kuşağı için hiç de yabancı değil. Şu anki bolluk ortamında ne kadar kullanılır ve gençlerin ilgisini ne ölçüde çekebilir bilinmez ama bizlerde bir tebessüm uyandırdığı aşikar.

Şimdilik yalnızca bazı ülkelerde kullanıma sunulan Hikayelerde Müzik özelliği, yakında tüm dünyaya açılacak.

Etiketler:

  • teknoloji
  • sosyal medya
  • instagram

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!