İş Dünyası

Instagram’ın
Paylaşım Özelliği
Regram
Çok Yakında Geliyor

Instagram’ın
Paylaşım Özelliği
Regram
Çok Yakında Geliyor

Son bir kaç aydır tekrar gündemde olan ve büyük, küçük birçok firma tarafından kullanılmaya başlanan Instagram reklamları oldukça talep görüyor. Türkiye’de Instagram kullanımının oldukça yüksek olması ve kullanıcıların Instagram’da fazlasıyla vakit geçirmesi, firmaları Instagram’da daha etkili ve başarılı reklamlar oluşturmaya itiyor.

Instagramda ürün satışı pek çok serbest girişimci için de önemli bir gelir kaynağı oldu. Hatta, ne bir şirketi, ne de bir web sitesi olan pek çok insan Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlar ile dünyanın dört bir yanına ürünlerini tanıtabiliyor; satabiliyor. Elbette bu işi daha ticari boyutta yapan ve Instagram mağazası ile e-ticaret sitesini entegre ederek bu mecrayı önemli bir kanal haline getiren girişimcilerin sayısı da oldukça fazla.

Çok sayıda avantajına rağmen, Facebook’ta olduğu gibi başka insanların gönderilerini paylaşma özelliği olmaması bu pazarı kısıtlayan unsurların başında geliyordu. Şimdi ise durum değişiyor. Instagram da diğer kullanıcıların paylaşımlarını sizin de paylaşabilmenize olanak tanıyacak güncellemesini yayına almak üzere!

Regram Özelliği Çok Yakında Instagram'da!

Instagram kullanıcıların uzun zamandır beklediği regram özelliğini hayata geçiriyor. Peki Regram Nedir? Türkiye’de kullanıcısı her geçen gün artan instagram diğer sosyal medya sitelerinde olan ve önemli bir eksikliğini kapatıyor. Artık instagram kullanıcıları başka kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını kendi hesaplarında yayınlayabilecek.

Regram Nedir?

Twitter, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde en çok kullanılan özelliklerden bir tanesi olan başkalarının yayınladığı içerikleri kendi profillerinde yayınlama özelliği artık İnstagram’da gerçek oluyor.

Özellikle Twitter kullanıcılarının yakından bildiği retweet butonu ve Facebook’taki paylaş butonu ile aynı özelliklere sahip olacak.

Sosyal medya sitelerinde etkileşim olarak adlandırılan, paylaşım yapılan içerikle ilgili görüntüleme, beğeni, repost, paylaşım gibi aksiyonlardan en önemlilerinden bir tanesi paylaşımdır.

İnstagram’da bu özellik yoktu, ancak kullanıcılar farklı şekillerde başkalarının gönderilerini paylaşabiliyordu.

Diğer sosyal medya sitelerinde kolaylıkla paylaşım yapılabilirken, bu özellik İnstagram’da eksikti. Dolayısıyla gönderilerin etkileşim oranını düşürüyordu.

Nasıl Regram Yapılır?

İnstagram’da şu an aktif olan Beğen, Yorum Yap, Direkt Mesaj butonlarının yanına Regram butonu eklenmiş olacak. Kullanıcılar sadece bu butonu tıklayarak ilgili gönderiyi kendi profillerinde kolayca paylaşabilecekler.

“Regram” Türkçe’ye “yeniden paylaşım” olarak çevrilebilir. Bu da sosyal medyada paylaştığınız fotoğraf, video ve her türlü içeriğin daha fazla insana ulaşmasını sağlayacak.

Sızan ilk bilgilere göre regram butonu çok yakında hayata geçirilecek.

İnstagram’ın iyileştirme ve geliştirmeleri arasında WhatsApp’ta paylaşma özelliğinin olduğu söyleniyor. Bu özellikle kullanıcılar her hangi bir gönderiyi bir buton aracılığıyla direkt olarak WhatsApp’ta paylaşabilecek.

Etiketler:

  • sosyal medya
  • iş dünyası
  • teknoloji
  • instagram

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!