İş Dünyası

Instagram Profilinizden
Ödeme Yapma Özelliği
Yakında Geliyor

Instagram Profilinizden
Ödeme Yapma Özelliği
Yakında Geliyor

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından Instagram, test etmeye başladığı ödeme sistemi ile e-ticaret sektöründe iddialı olmak istiyor. TechCrunch’ın haberine göre, şirket hali hazırda ABD ve İngiltere’deki bazı hesaplara bu özelliği tanımlamaya başladı.

Instagram, bir süredir markalara fotoğrafladıkları ürünlerine fiyat bilgisi ve ürün sayfasına giden bağlantılar ekleme şansı tanıyordu. Ürünü satın almak isteyen kullanıcılar, ürün sayfasına giderek alışverişlerini orada tamamlayabiliyordu. Bu yeni özellik ise Instagram’dan çıkmaya gerek kalmadan ürünleri satın almamıza imkan tanıyacak.

Instagram kullanıcıları yakında sosyal ağ üzerinden restoran rezervasyonları yapabilecek, sinema bileti satın alabilecek ve e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilecek. Instagram ödeme sistemi ise, Facebook Payments sistemi üzerinden çalışacak.

Instagram’ın e-ticaret sektöründeki paraya göz dikmesi yeni bir şey değil. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Instagram, Bigcommerce kullanıcılarına alışveriş özelliğini açarak e-ticaret sektöründe pay sahibi olmak istediğinin sinyallerini vermişti. Bazı kullanıcılar için uygulama içi ödeme özelliğini etkinleştiren Instagram, artık profilinize banka kartı ya da kredi kartınızı tanımlamanıza olanak sağlıyor. Belirleyeceğiniz bir güvenlik şifresi ile uygulamadan çıkmadan alışveriş yapabileceğiz. Dolayısıyla artık Instagram üzerinden gördüğünüz ürünleri satın almak için başka bir web sitesine giderek ödeme bilgilerinizi girmemize gerek kalmayacak. Bu yeni özellik ile hali hazırda sosyal ağlar içindeki en güçlü platform olan Instagram, e- ticaret sektöründe de ciddi bir oyuncu haline gelebilir.

Markalar Instagram’a Hücum Ediyor

Sosyal ağlar içinde etkileşim oranının yüksek olması, marka çeşitliliği, estetik farkı, içerik anlayışı gibi sebepler Instagram’ı yıllar içinde markalar için en cazip mecra haline getirdi. Ödeme özelliğinin de yakın zamanda platforma dahil olması, markaları Instagram’da daha fazla satış yapmak üzere motive edecektir. Kullanıcıların hızlı, pratil ve güvenli bir şekilde yapabileceği satın almalar, markaların Instagram’da daha fazla reklam yayınlamasına yol açacaktır.

Etiketler:

  • sosyal medya
  • teknoloji
  • ödeme
  • instagram

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!