İş Dünyası

Karşınızda
90 Yaşındaki
Instagram Fenomeni
Baddie Winkle

Karşınızda
90 Yaşındaki
Instagram Fenomeni
Baddie Winkle

Bildiğiniz gibi influencer marketing oldukça revaçta olan bir konu. Markalar, müşterilerine daha sıcak ve samimi bir yönden yaklaşabilmek için internet fenomenlerinden yararlanıyorlar ve bu iş için hatırı sayılır ücretler ödüyorlar.

Neden Fenomenler?

1940 yılında yapılan bir araştırma sonucu ortaya çıkan bulgulara göre, bireylerin tüketim alışkanlıkları ya da siyasi tercihlerinde tanıdık yüzlerin ve ya toplum liderlerinin güçlü bir etkisinin olduğu ortaya çıkmıştır. Kitlelerin davranışları sosyolojik yönden mercek altına alındığında da bu fenomenlerin adeta bir iksir etkisi göstererek, kitlelere her türlü fikri zamanla kabul ettirebildikleri ortaya çıkmıştır. Yeni dünya düzeninde de dijital dünyanın toplum lideri durumundaki internet fenomenleri (influencer’lar) tıpkı kanaat önderleri gibi hedef kitlenin davranışlarını değiştirme ve düşüncelerini yeniden programlama yetisine sahiptir. Markalar da bu durumdan faydalanmak üzere fenomenlerle düzenli olarak çalışıyorlar.

90 Yaşında Ama Onu Durdurmak Ne Mümkün!

Instagram’ın en tatlı ve en çılgın fenomenlerinden biri de 90 yaşındaki Baddie Winkle. 3,7 milyon takipçisi ile sadece sosyal medyanın değil; markaların da odağında. Daha önce Dimepiece için mayosu ve plaj kıyafetleriyle kamera karşısına geçen Baddie Winkle, şimdi de mobil yatırım uygulaması Stash ile iş birliği içerisinde.

Mobil yatırım aracı Stash, marka yüzü olarak Winkle'ı kullandığı kampanyasında, gençlere gelecekleri için yatırım yapmaları gerektiğini hatırlatıyor.

Stash’in amacı yatırım yapma kavramını basitleştirmek ve herkese hatırlatmak. Markanın araştırmasına göre Y kuşağının 3’te 2’si geleceklerine yönelik zerre kadar tasarruf yapmıyor. Çoğu için gelecek ve emeklilik zaten oldukça uzak kavramlar. Finansal planlama onların ilgisini çekmeyi başarabilen bir konu değil. Televizyonlarda yayınlanan banka reklamları ya da web sitelerindeki bannerlar gençleri ikna etmeye yetmiyor anlaşılan. İşte bu nokta da daha etkili bir silah devreye giriyor: Influencer Marketing!

Genç yaşlı herkesin sevgilisi haline gelmiş olan Baddie Winkle da işi bu noktada devralıyor ve her yaşta dolu dolu yaşamanın mümkün olduğunu söylüyor. Bununla birlikte geleceklerinde iyi bir yaşam standardına sahip olmaları için bugünden başlayarak birikim yapmaları gerektiğini hatırlatıyor. Kampanyanın sahibi Stash ise gençleri bir gün emekli olduklarında Baddie gibi hayat dolu bir emekli olmaya çağırıyor.

Baddie Winkle Mutlu ve Uzun Bir Yaşam İçin İlham Veriyor

Her zaman renkli ve neşeli kişiliğiyle bilinen Winkle; eğlenmenin ve güzel yaşamanın yaş ile ilgisi olmadığını her fırsatta dile getiriyor. Küçük ya da büyük hayallere sahip olmanın hiçbir farkı olmadığını, mutlu olduğun bir gelecek hayal ettiğin ve bunun için yaşadığın harika bir yaşam sürebileceğinizi vurguluyor. Winkle, yalnızca varlığıyla bile uzun ve mutlu bir yaşamın değerini anımsatıyor ve insanlara böyle yaşamak için ilham veriyor.

Kampanya sosyal medya ve youtube başta olmak üzere pek çok platformda karşınıza çıkabilir. Aynı zamanda Brooklyn çevresindeki duvar panolarında da görseller ile destekleniyor. Duvar resimlerinde Winkle; gökkuşağı renkli çarpıcı kıyafetleri ve elinde içkisiyle yer alıyor. Mesaj ise net: Tüm hayatın boyunca en iyi hayatı yaşa!

Etiketler:

  • sosyal medya
  • baddie winkle
  • influencer marketing
  • iş dünyası

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!