İş Dünyası

Kasap Döner'de
Bitcoin İle Ödeme
Dönemi Başlıyor.

Kasap Döner'de
Bitcoin İle Ödeme
Dönemi Başlıyor.

Kasap Döner'de Bitcoin İle Ödeme Dönemi Başlıyor.

Artık günlük hayatımızda da yer edinmeye başlayan Bitcoin, ülkemizde Kasap Döner tarafından ödeme olarak kabul görülmeye başlanacak.

Son birkaç haftadır yükselişinden çok inişli çıkışlı bir grafiğe sahip olan ve özellikle online alışveriş platformlarında kullanılması hedeflenen Bitcoin Kasap Döner isimli fast food markasının 2018 yılından itibaren tüm şubelerinde ödeme yöntemi olarak kullanılacak.

Kasap Döner Teknolojiyi Yakından Takip Ediyor.

Alanında yıllardır en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını belirten KasapDöner Genel Müdürü Bahar Özürün, şirketin bu hamlesiyle ilgili olarak şu açıklamada bulundu: ‘’Bunun yanında teknolojiyi de yakından takip ediyoruz. iPadlar ilk çıktığında tüm şubelerimizde iPad vardı. Şimdi ise dijital para birimi Bitcoin’i tüm şubelerimizde kullanarak isteyen misafirlerimizin ödemelerini bu yol ile yapmalarını sağlayacağız.’’

Bitcoin’in KasapDöner ile ilk kez bir döner zincirinde yer alacağını söyleyen Özürün, ‘’Enflasyon riski düşük, kullanımı basit, para transferi işlemlerinde güvenilir, hiçbir aracı olmadan direkt iki kişi arasında çalışan ve küçük bir hafıza kartında bile taşınabilen bu uygulamaya geçmekten dolayı çok mutluyuz’’ açıklamasında bulundu.

Bitcoin Kasap Döner'de Ödeme Yöntemi Olarak Nasıl Kullanılacak?

Hükümetin Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimlerinin vergilendirme çalışmalarına karşılık KasapDöner’in bu hamlesi, hem kendi alanında hem de farklı alanlarda hizmet veren firmalara da bir cesaret kaynağı olacaktır.

Oluşturulan sanal cüzdanlarda saklanan Bitcoin’ler, blockchain teknolojisi sayesinde kolayca ödenebilecek. Yani yediğiniz kebabı bir QR kod okutarak ödeyebileceksiniz.

Bu atılım ile her şey yolunda giderse diğer işletmelerinde bu uygulamayı kabul etmesi mümkün olabilir.

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin için sanal cüzdan gerekiyor, Bu sanal cüzdanınızı cep telefonunuzda, bilgisayarınızda oluşturabileceğiniz gibi internet üzerinde bulunan web servislerinden de yararlanabilirsiniz. Oluşturacağınız cüzdan için özel bilgilerinizi vermenize de gerek yok.

Oluşturacağınız bu sanal cüzdan ile dijital para alabilir, gönderebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Bitcoin sisteminde yapılan ödemelerin doğrulanması için açık anahtarlı şifreleme (asimetrik şifreleme), noktadan-noktaya ağ bağlantısı ve proof-of-work gibi teknolojiler kullanılır.

Bitcoin'ler ödemeyi yapan adresten alıcı adrese şifrelenmiş olarak imzalanarak gönderilir. Her işlemin ağa duyurulumu yapılır ve blok zincirinde yerini alır. Böylece el değiştiren Bitcoin'ler bir kereden fazla kullanılamaz. Bitcoin bu teknolojileri kullanarak, herkesin kullanabileceği hızlı ve son derece güvenilir bir ödeme ağı sağlamaktadır.

 

Kasap Döner franchise ilanı ve başvuru için tıklayın.

Etiketler:

  • kasap döner
  • ödeme yöntemi
  • bitcoin

E-mail listesine kayıt olun
tüm fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun