Marka Hikayeleri

Manhattan'ın Göbeğinde
Mışıl Mışıl Uyutan
Uyku Odası

Manhattan'ın Göbeğinde
Mışıl Mışıl Uyutan
Uyku Odası

Büyük şehirlerde çalışan birçok insanın uyku problemleri ya da ihtiyacından daha az uyuma durumu var. Çok yorgun hissettiğiniz günlerde, şöyle evde olsam da 1-2 saat kestirsem diye aklınızdan geçirdiğiniz olmuştur. Yenilikçi uyku teknolojileri şirketi Casper, bu ihtiyaçtan yola çıkarak gün içinde şekerleme yapabileceğiniz bir uyku salonu hizmete açtı.

Manhattan’n merkezinde uyku odası konseptini tanıtmak için bir de uyku salon açan Casper, uyku için gereken tüm malzemeleri de müşterilerine sağlıyor. Bu uyku salonunda yüz yıkama platformundan, pijamaya, kişisel temizlik malzemelerinden, farklı yastık ve yorgan çeşitlerine kadar her şey düşünülmüş. Gün içinde yolunuz düşer ve biraz kestirmek isterseniz 45 dakikalık bir uyku seansı için 25 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Mizansen Bile Düşünülmüş

İçeri adımınızı attığınızda karanlık bir giriş kısmı ve yıldızlarla dolu bir gökyüzü izlenimi veren ışıklar sizi karşılıyor. Dış ortam seslerinden tamamen arınmanızı sağlayan bir yalıtım sistemi de uyku modunda kalmanız için size yardımcı oluyor. İçeri girdikten sonra, bir de yorgun iseniz uyumamak zaten mümkün değil. Casper, bu projesi ile müşterilerine gerçekten ilginç bir deneyim yaşatmayı başarmış gibi görünüyor. Son aldığımız bilgilere göre bu uyku odasına ilgi büyük! İnsanlar özellikle öğle saatlerine yemek molalarında bu odayı kiralamak için birbirleri ile yarışıyormuş. Konseptin ne kadar genişleyebileceğini de şimdiden kestirmek zor. Aslında bu tür uyku odaları bazı yeni girişimcilere de ilham kaynağı olabilir.

Casper’in CMO’su Jeff Brooks, amaçlarının insanları şehrin ve iş yaşamının stresinden uzaklaştıran, dinlendiren ve dinginleştiren bir yer yaratmak olduğunu söylüyor. Yaklaşık 1 yıldır yürütülen bu konsept projenin yalnızca marka bilirliğine büyük katkı sağladığı ortada. Ancak Brooks’a göre kaliteli bir uykunun insanların hayatlarına katabileceği olumlu değerin farkına varmaları açısından da bu proje ayrı bir önem arz ediyor.

Etiketler:

  • casper
  • marka hikayeleri

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!