Marka Hikayeleri

Samsung
Şampiyonlar Ligi Finalinde
İzleyicileri Trolleyecek

Samsung
Şampiyonlar Ligi Finalinde
İzleyicileri Trolleyecek

Bugün, 2018 Şampiyonlar Ligi Final Maçında Real Madrid ile Liverpool karşı karşıya gelecek. Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki en önemli turnuvasının finali Türkiye Saati ile 21.45'te Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki Olimpiyat Stadı'nda oynanacak. Kupayı en fazla kazanan takım unvanını elinde tutan Real Madrid, son 5 yılda 4'üncü, toplamda 13. kez şampiyon olmak istiyor. Liverpool ise 2005'ten bu yana ilk, toplamda 6. defa kupanın sahibi olmaya çalışacak.

Takımlar ve taraftarlar şampiyonluk hesapları yaparken, dünyanın teknoloji devlerinden Samsung ise Birleşik Krallık genelinde izleyicileri trollemenin hesabını yapıyor. Öyle ki karşılaşma sırasında ilginç bir reklam yayını yayınlamaya hazırlanan Samsung, insanların televizyonlarının bozulduğu sanmalarını sağlayarak onları adeta trolleyecek! İngiltere’de yayıncı kuruluş ekranlarında gerçekleştirilecek bu reklam yayını yüzünden milyonlarca insan televizyonlarının arıza yaptığını sanacak.

Reklam gereği, televizyon ekranı önce titreyecek ve ardından bozuk bir televizyondan ayırt edilemeyecek biçimde tamamen kapalı gibi görünecek.

Bu sıra dışı kampanyanın nedeni Samsung tarafından üretilen ve figür-fon ilişkisinden yararlanarak görünmez olabilen(!) QLED televizyonun reklamını yapmak. Televizyonun en önemli özelliği Quantum Nokta Teknolojisi ile 1 milyardan fazla renk tonunu barındırması… Bu sayede televizyon, bulunduğu duvar zemini ile uyum sağlıyor ve neredeyse ayırt edilemez hale geliyor. Yani televizyonunuz kapalıyken siyah bir ekran ile karşılaşmıyorsunuz.

Samsung Electronics İngiltere ve İrlanda Pazarlama Direktörü Rebecca Hirst, “Bu benzersiz ve yıkıcı pazarlama kampanyası, mesajımızı güçlü ve sıra dışı bir biçimde aktarmak için tasarlandı. insanlara, TV’lerinin siyah ve sıkıcı bir ekrana sahip oldukları hatırlatmak istiyoruz’’ şeklinde konuştu.

Bakalım bu çarpıcı ve cesur reklam filmi ne kadar dikkat çekeceği ve İngiliz futbolseverleri ne kadar kızdıracağı şimdiden merak konusu.

Etiketler:

  • marka hikayeleri
  • teknoloji
  • samsung

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!