Marka Hikayeleri

SeaBubbles
Yeni Nesil
Elektrikli Deniz Taksi

SeaBubbles
Yeni Nesil
Elektrikli Deniz Taksi

Türkiye’de bir süredir sarı taksi – Uber kavgasıdır sürüp gidiyor. Biz birbirimizi yeken eloğlu da her zamanki gibi üretmeye devam ediyor. Bugün bahsedeceğimiz yenilikçi ürün deniz taksisi SeaBubbles!

Bir Fransız girişimcinin fikri olarak hayata geçen ve henüz üretim aşamasında olan SeaBubbles, su üzerinde yol alan çevre dostu bir alternatif ulaşım aracı. Aslında deniz taksi konseptine aşinayız, ancak bu araç elektrik ile çalıştığından önemli bir fark yaratmış görünüyor. Şirket, denizlerin Uber‘i olma yolunda ilk adımı attı ve prototipini tanıttı.

Herkes İçin SeaBubbles

Şirket, şehir içi ulaşımda getireceği yenilikleri geçtiğimiz yıl duyurmaya başlamıştı. Hızlı yol alması, çevre dostu olması ve konforu ile birkaç yıl içinde SeaBubbles’ın büyük ilgi görmesini bekliyoruz. Bu araçlar, su yolu olan şehirlerde standart taksi hizmeti sağlamak için geliştirildi. Zaten şirketin vizyonu da bu araçları bir lüks olarak konumlandırmak değil; aksine 5 yıl içinde en az 50 ülkede ürünü pazarlamak ve SeaBubbles’ı günlük hayatımızın bir parçası haline getirmek istiyorlar.

SeaBubbles bu ay sonunda Paris’teki Viva Technology fuarında tanıtılacak. Fransız sigorta şirketi MAIF’ten 10 milyon euro’luk yatırım almayı başaran bu girişimin geleceği merak uyandırıyor.

Hem Hızlı Hem Çevre Dostu

Metropollerdeki trafik sorununu da düşündüğümüzde dünyada birçok ülkede kendine rahatlıkla pazar yaratması beklenen SeaBubbles, %100 elektrikli motoru sayesinde fosil yakıt tüketimi ve zararlı gaz salınımını ortadan kaldırıyor.

Yaklaşık olarak bir otomobil ile aynı ebatlarda olacak araçlar

Mobil Uygulaması da Olacak

SeaBubbles, piyasaya mobil uygulaması ile beraber çıkacak ve Uber aracı çağırır gibi bir Bubble Taksi çağırabileceğiz. Araçlar yanaşma istasyonlarında güneş, rüzgar ve akıntıların yarattığı kinetik enerjiden faydalanarak şarj edilecek. Bu özelliği de yine şirketin çevre-dostu vizyonununun bir yansıması olarak değerlendirebiliriz.

Cenevre’deki bir gölde test edilen ve başarılı sonuçlar alınan prototipin, Paris’teki 5 haftalık deneme sürecini de tamamlamasının ardından 1 ay içinde ön siparişleri almaya başlayacak. Bakalım Türkiye’de SeaBubbes’ı ne zaman görebileceğiz…

Etiketler:

  • seabubbles
  • girişimcilik
  • deniz taksi
  • teknoloji

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!