Marka Hikayeleri

Segway Drift W1
Elektrikli Patenler ile
Heyecan Dorukta!

Segway Drift W1
Elektrikli Patenler ile
Heyecan Dorukta!

Segway’in Hikayesi Nasıl Başladı?

1999 yılında mucit Dean Kamen, ismi daha sonra Segway olacak ilk şirketini kurar. 2 yıl boyunca üretim süreçleri üzerinde çalışılır ve 2001 Aralık ayında Segway, Amerika’da bir televizyon programlarında ilk kez tanıtılma fırsatı bulur. 2002 yılında ise ürünler amazon üzerine satılmaya başlar. 2004 yılında, Segway’in dört tekerlekli ATV prototipi TIME dergisinde “2004’ün En İyi İcatları” arasında yer almıştır.

Segway, inovasyon kültürünü tam anlamıyla yaşayan ve bunu ürünlere dönüştürebilen bir şirket. Neredeyse her yıl yeni bir teknoloji ve ürün ile müşterilerinin karşısına çıkmayı başaran Segway, 2008 yılında gelindiğinde Pekin Olimpiyatlarında, çevre dostu bir çözüm olarak sıfır karbon emisyonuna sahip 100’den fazla Kişisel Taşıyıcıyı yetkililerin kullanımına tahsis etti. 2015 yılında ise Segway ve Çin’li Ninebot firmaları elektrikli sürüş, mobil internet ve insan-bilgisayar iletişimini otomotiv, robotik ve kişisel ulaşım sektörlerinde daha yaygın kılmak için güç birliği yapma kararı alarak birleşti.

Yeni Ürün Segway Drift W1

Segway Drift W1, kendinden denge teknolojisini kullanan ve fazla çaba harcamadan hareket etmenize izin veren elektrikli bir patendir diyebiliriz. Hoverboard’lardan ne farkı bar diye soracak olursanız; bir hoverboard’u alıp ikiye ayırmışsınız ve ayaklarınızı parçaların üzerine koymuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Segway’in tescilli ve başarısı kanıtlanmış kendinden denge teknolojisini kullanılan bu üründe, çaba harcamadan hareket edebiliyorsunuz. Kullanıcılar sadece öne veya arkaya eğilerek patenleri kolayca kontrol edebiliyorlar. Patenler ayağa bağlı olmadığı için de istediğiniz zaman inebilir ya da üzerine geri çıkabiliyorsunuz.

Drift W1; kesintisinz eğlence, pratiklik ve fonksiyonellik olmak üzere 3 yaklaşımın birleşmesiyle ortaya çıkan bir ürün. Denge ve manevra kabiliyetini artıracak özelliklerle donatılmış Segway Drift W1, özel lastikleri ve kaymaya dayanıklı paspası ile maksimum konfor ve güven sunuyor. Kullanıcılara da diledikleri gibi eğlenmek kalıyor… İsterseniz yalnızca sürün, isterseniz de dans edin, süzülün, dönün, ya da yaratıcı hareketler yapın. Tamamen size kalmış…

Hafif ve Taşınabilir Olması Avantaj

7 kg’lık ağırlığıyla Drift W1; hafif, taşıması kolay ve küçük bir paten. Bu anlamda diğer Segway ürünlerine göre daha portatif olduğunu söyleyebiliriz. Ne kadar süre kullanılabileceği kullandığınız alana ve sürüş şeklinize bağlı olsa da tam şarjla 45 dakikalık bir kullanım süresi olduğu söyleniyor. Saatte maksimum 12 km hıza ulaşabilen bu patenler şimdiden büyük ilgi çekti. Segway ürünlerini Türkiye’deki resmi siteden inceleyebilirsiniz. Drift W1 henüz bu listede yok ancak yakın zamanda gelecektir diye düşünüyoruz. Drift W1’in Amerika’daki satış fiyatının 400 dolar civarında olacağı kulağımıza çalınmıştı ancak Türkiye satış fiyatını kestirmek şu an için zor.

Etiketler:

  • teknoloji
  • segway
  • marka hikayeleri

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!