Marka Hikayeleri

Sense Akıllı Ev Sistemi
ile
Hayat Daha Kolay

Sense Akıllı Ev Sistemi
ile
Hayat Daha Kolay

Akıllı ev sistemleri giderek yaygınlaşıyor. Şu an için bir çok akıllı ev teknolojisi hem karmaşık bir kullanıcı deneyimine sahip hem de pahalı… Önümüzdeki yıllarda bu teknolojilerin yaygınlaşması ile fiyatlarının aşağı inmesi muhtemel görünüyor.

Sense isimli akıllı ev teknolojisi, bulunduğunuz çevreye dair önemli bilgileri anında alabilmeniz için tasarlanmış, küçük boyutta bir izleme cihazı. Atmosferdeki değişkenleri takip ederek size ısı, hava durumu, nem, basınç, ışık, gürültü, hareket ve karbondioksit seviyesi önemli gibi değişkenler hakkında uyarılar veriyor. Yüksek duyarlılığa sahip sensörleri ve öğrenmeye açık programı sayesinde bu cihaz, çevreniz hakkında bilgileri derledikten sonra size bazı tavsiyelerde bulunuyor. Cihazı ne kadar sık kullanırsanız o kadar doğru tahmin yapmaya başlıyor.

Sense; çantaya, duvara, otomobile veya herhangi bir akıllı cihaz üzerine kolaylıkla takılabilen çok küçük boyutta bir cihaz. Gittiğiniz her yere götürebilir ve nerede olursanız olun çevrenizdeki verilere anında erişebiliyorsunuz. Ayrıca siz uzaktayken evinizi ya da kontrol etmek istediğiniz herhangi bir ortamı da sense sayesinde izleyebilirsiniz. Bir defa ayarlandıktan sonra cihaz arka planda sessizce ve otomatik olarak çalışıyor.

iOS ve Android üzerinde çalışan özel MicroBot Sense uygulaması ile kendi sınırlarınızı tanımlayabiliyorsunuz. Cihazın aldığı veriler bu sınırlara yaklaştığında ve geçtiğinde cep telefonunuza uyarı gelmeye başlıyor.

Sense ile Kullanım Alanlarınızı Kendiniz Belirleyin

Cihazı ne şekilde kullanabileceğiniz tamamen size bağlı. İsterseniz eviniz çeşitli odalarına yerleştirip ısı ve nemi izleyebilir, ışıkların açık kalıp kalmadığını, mutfağın havalandırmaya ihtiyacı olup olmadığını görebilirsiniz. Ya da bir erzak ambarınız varsa, deponun fazla nem barındırıp barındırmadığını izleyebilirsiniz. Özellikle evinde bebek, yaşlı veya hayvan olan kişiler için son derece kullanışlı bir teknoloji… Hava kalitesini Sense üzerinden anlık olarak takip edebilir; doğru ısı ve nem ayarlarını yapabilir, karbondioksit seviyelerini kontrol altında tutabilirsiniz. Temel kullanım alanları dışında farklı yerlerde de bu teknolojiden faydalanmak mümkün. Çamaşır makinenizin üzerine takarak işlem bittiğinde uyarı alabilir, otomobilinizin klima sisteminin araç içindeki havayı ne ölçüde kirlettiğini öğrenebilir ya da kapınızın önüne biri geldiğinde size haber verecek gürültü sensörü ile bu cihazı ihtiyacınıza özel olarak kullanabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra nerede olduğunuzu ve içinde bulunduğunuz koşulları arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabiliyorsunuz. Cihazı kaybederim diye de endişe etmeyin. Uygulamadaki “Find My Bot” özelliğini kullanarak cihazınızın konumunu görebiliyorsunuz.

Sense isimli akıllı cihaz, Kickstarter üzerinde hala devam eden tanıtımında hedeflediği fonlamayı çoktan aşmış durumda. Ürünü sipariş edenlere ilk teslimatların ise Temmuz ayında yapılması planlanıyor.

Etiketler:

  • teknoloji
  • sense
  • kickstarter
  • inovasyon

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!