Başka İş Önerileri

Stand Açarak
Yapabileceğiniz
5 Karlı İş Modeli

Stand Açarak
Yapabileceğiniz
5 Karlı İş Modeli

Bir girişimci olmak ve kendi işini yaparak para kazanmak isteyen insanlar için işe giriş sermayesi önemli. Eğer 15.000 lira sermaye ayırabiliyorsanız pekala bir çiğköfte bayiliği alabilirsiniz; eğer 500 bin dolar sermayeniz varsa mesela bir Burger King bayiliğine talip olabilirsiniz. Bir de Stand açarak yapabileceğiniz işler var. Öyle ki, çok daha düşük bir maliyete hatırı sayılır bir para kazanabileceğiniz bir standınız olabilir. Doğru yerde, makul maliyetlere, doğru standı açmak bazen koca bir dükkandan daha fazla para kazandırabiliyor.

Stand açarak yapabileceğiniz işler, diğer iş modellerine göre daha hızlı yayılır. İşiniz yolunda giderse stand üstüne stand açarak hızlı bir büyüme sağlayabilirsiniz. Bir işletme açarken karşınıza çıkabilecek prosedürleri düşündüğünüzde stand açmak çok daha pratik bir süreç anlamına gelir

En çok tercih edilen Stand işleri ise bardakta mısır, bardakta makarna, bardakta kestane, çikolata şelalesi, çubukta patates ve çiğ köfte… Bu örnekler rahatlıkla artırılabilir. 10 yıl önce nasıl ki bardakta süt mısır standları ya da çiğköfte dükkaları bu kadar popüler değildi ise 10 yıl sonra neyin revaçta olacağını bugünden kestirmek zor. Havayı iyi koklamak ve fırsatları değerlendirebilmek önemli…

İşte Stand açarak yapabileceğiniz 5 Karlı İş Modeli:

Soft Dondurma Standı Açmak

Yaz denince akla gelen ilk lezzet, yani dondurma! Çocuk sahibi olanlar iyi bilir; dondurmacının önünden geçerken ayak sürümeler, zavallıca bir bakış ve onu takip eden ‘’anne donduyymaa’’ sözü… Kim hayır diyebilir ki?

Özellikle soft dodurma, çocuklar tarafından bile yaz kış tüketilebilen bir çeşit. Yalnızca bir Soft dondurma makinesi alarak başlayabileceğiniz bu iş modelinde kullanacağınız dondurma tozunun ve sütün kaliteli olmasına, hijyenin korunmasına dikkat etmelisiniz. Soft dondurma makinesi fiyatları değişken olmakla beraber, 5.000 liradan başlayan fiyatlarla yerli markaları tercih edebilirsiniz. Bir paket soft dondurma tozu ise 15 liradan başlıyor.

Kar oranları oldukça yüksek olan bu iş fikrinde külahta ve bardakta dondurma satışı yapabilirsiniz. Kendi soslarınızı yaparak ya da hazır soslar kullanarak müşterilerinizi daha da memnun edebilirsiniz.

Noodle Standı Açmak

Noodle bildiğiniz üzere, erişte ve makarnaya benzer bir Çin yemeği. Onu farklı kılan şey ise daha çok sunumudur. İçerisine katılan malzemeler, soslar ve sunum şekilleri ile Noodle dünyanın hemen her yerinde bir lezzet olarak kendine Pazar yaratmayı başarmıştır. Doyurucu olması nedeniyle hızlı, pratik ve ucuz bir yemeğin ilk alternatiflerinden biri olmuştur. Noodle bayiliği veren birçok firma var. Nu Noodle en çok tercih edilen stantlardan biri…

Waffle Standı Açmak

Waffle aslında Belçika menşei olan bir lezzettir. Bal peteği görünüşünde olduğu içinde wafel olarak da isimlendirilmektedir. Türkiye’de Waffle Art, Abbas Waffle, Waffle House, Waffle Corner gibi popüler bir mekanda bu tatlıyı yemediyseniz özellikle tavsiye edebiliriz

Waffle standı açma maliyeti oldukça düşüktür. Zaten waffle’ı oluşturacak malzemeleri temin ettikten sonra AVM’lerde küçük bir alan kiralayıp hemen işe başlayabilirsiniz.

Kumpir Standı Açmak

Kumpir, eski adıyla Yugoslavya ya ait bir lezzettir. İlk olarak burada üretilen kumpir, daha sonra tereyağı ve kaşar eklentisiyle, Türkiye’de farklı bir şekilde vücut bularak hazır yemek sektörümüzde öneöli bir konuma gelmiştir. İstanbul’da yaşayanlar iyi bilirler. Ortaköy, kumpir için ilk akla gelen yerdir. Birbiri ardına sıralanan kumpirciler, Ortaköy meydanında güzel bir görüntü oluşturur. Ortaköy’e gittikten sonra Waffle ya da Kumpir yemeden dönmek düşünülemez!

Birçok girişimci, kazançlı bir iş modeli olan kumpir satışına yönelerek, bu alanda bayilik verir duruma da gelmiştir. Bu nedenle, kumpir standı açabilmek için çok sayıda franchise seçeneği mevcut. Maliyetleri ise 5.000 – 10.000 lira arasında seyrediyor.

Taco Standı Açmak

Taco’nun sözcük anlamı, Meksika Böreği’dir. Taco yapımında tortilla, et, peynir ve çeşitli sebzeler kullanılır. Ayrıca, yanında bazı garnitürler de tüketilebilir. Taco denildiğine birbirinden lezzetli soslar önemli bir ayrıntıdır.

Taco, Meksika’da Avrupalıların gelişinden önce tüketilmeye başlanmıştır. Bu yemeğe “taco” adının İspanyollar tarafından verildiği söylenmektedir. Bir taco standı açmak kulağa çok popüler gelmese de stand işleri içinde belki de en karlı olanıdır. Tabi maliyeti de biraz yüksek olabilir.

Taco müşterisi özellikle büyük şehirlerde çalışan kesimin yoğun olduğu Levent, Maslak, Şişli gibi semtlerde yoğunlaşmıştır. Günlük Starbucks maliyeti 15-20 olan insanlardan bir parça Taco için 20-25 lira daha almak sanırım zor olmuyor.

Taco Bell, Taco Dünyası, Taco Derpartment gibi altetnatif markaların franchise şartlarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

  • başka iş önerileri
  • girişimcilik

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!