Marka Hikayeleri

Bilim Kurgu Filmlerinden
Fırlamış Sırt Çantası
Keeback

Bilim Kurgu Filmlerinden
Fırlamış Sırt Çantası
Keeback

Steel Drake isimli bir endüstri tasarımcısı tarafından geliştirilen yeni nesil bir çantadan bahsedeceğiz bugün. Öyle ki; içinde LED ekranı, hoparlörü, elektronik cihazları şarj edebilen donanımı ve takip sensörü bulunan; bu özellikleri ile giyilebilir teknoloji alanına adım attığını söyleyebileceğimiz bir çanta…

Daha önce farklı amaçlar için tasarlanmış sırt çantalarına rastlamıştık. Yastık haline gelebilen sırt çantası, cankurtaran sırt çantası ve tabureye dönüşebilen sırt çantası derken pek çok prototip ürün son birkaç yıl içinde piyasaya sürülmüştü. Ancak Steel Drake tarafından tasarlanan Keeback, tüm bunlardan daha gelişmiş özelliklere sahip. Bu çanta adeta bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi karşımızda duruyor ve insana gelecekte neden böyle bir çanta kullanmayalım ki dedirtiyor.

Steel Drake, fütürist unsurlar barındıran ürün tasarımlarıyla ün salmış bir tasarımcı. Son olarak çalışmalarını Kırgızistan’da sürdüren Drake, takipçilerinin karşısına yine eli boş çıkmadı. Daha çok akıllı telefonlar ve otomobiller üzerine çalışan ve insanların hayatını kolaylaştıracak ürünler geliştiren Drake bu defa moda endüstrisine el atarak geleceğin sırt çantasını tasarladı. Keeback’in diğer çantalardan en büyük farkı materyal olarak kumaş yerine hafif ve dayanaklı plastikten yapılmış olması. Böylece sırt çantası ve giyilebilir teknoloji arasındaki sınırı oldukça esnek hale getiriyor.

Bu Çantada Ne Ararsanız Var

Keeback’in metin, grafik veya değişik görüntüleri yansıtabilen bir ekranı ve 6 USB girişi bulunuyor. 40.000 mAh Panasonic piliyle cihazlarınızı USB üzerinden kolayca şarj edebiliyorsunuz. Bu pil ayrıca Keeback’in RGB LED ekranına ve Keeback’in tabanında yer alan 20 watt’lık hoparlöre de güç sağlıyor. Çantanın özellikleri bununla da sınırlı değil. Çantanız çalınır ya da kaybolursa diye takip sensörü bile düşünülmüş. Bu kadar özelliğe sahip olan Keeback yaklaşık 1.7 kg ağırlığa sahip. Bence bu ağırlık sahip olunan özellikler ile kıyaslandığında oldukça makul.

Çantanın sert plastikten oluşan gövdesi kolayca değiştirilebiliyor ve özelleştirilebiliyor. Böylece zevkinize göre siyah, beyaz, gri, mavi, kırmızı, metalik gri veya desenli gövdeler arasından birini monte edebiliyorsunuz. İstiridye kabuğu biçiminde açılan Keeback; 13 inçlik dizüstü bilgisayar, tablet, telefon, cüzdan ve pasaport için özel taşıma alanları sunarken diğer eşyalarınız için de yeterli miktarda boş alanı barındırıyor.

Keeback Indiegogo’da yaklaşık bir hafta önce fon toplamaya başladı. 45.000 dolarlık esnek fon hedefine henüz ulaşamamış olsa da ancak süreç devam ediyor. Steel Drake ise elde ettiği fonu kullanarak ürününü daha da geliştireceğini söyledi. Biz de merakla takip ediyor olacağız.

Etiketler:

  • marka hikayeleri
  • teknoloji
  • keeback

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!