İş Dünyası

Sweetcoin Uygulaması ile
Yürüyerek Para Kazanma

Sweetcoin Uygulaması ile
Yürüyerek Para Kazanma

Günümüzde teknolojiden, internetten ve cep telefonlarından uzakta bir hayat sürdürmek neredeyse imkansız. Özelikle de mobil uygulamalar yaşamımızın bir parçası olmuş durumda. Öyle ki, alışveriş yapma, sosyal medyada gezinme ya da haritalardan yararlanma gibi hemen herkesin faydalandığı kullanım alanlarının yanında, sayıları hiç de azımsanmayacak bir kitle tarafından çok daha geniş bir alanda mobil uygulamalar varlığını güçlendiriyor. İnsanlar bu uygulamalar ile diyetlerini yapıyor, uyku düzenini ayarlıyor, iş akışlarını belirliyor, ajandasını tutuyor, oyun oynuyor, sevgili buluyor, müzik yapıyor vesaire…

Teknolojinin hayatımızın her alanına bu denli nüfuz etmesinin doğal bir sonucu olarak yaşayış biçimimiz dramatik bir biçimde değişiyor. Çağımızın ve muhtemelen önümüzdeki yüzyılın önemli sorunlarından biri hareketsizlik ve obezite olacak gibi görünüyor. Mevcut teknoloji düzeyinde ellerindeki akıllı telefonlar aracılığıyla ihtiyaçlarının büyük bir kısmını oturduğu yerden giderebilen; işlerinin önemli bir bölümünü bilgisayarlar ve makineler yardımıyla yapan insanları takip eden yıllarda sanırım daha sağlıksız günler bekliyor.

Dünyanın hemen her köşesinde bir kripto para söylemidir gidiyor. Bitcoin’deki artışı bir kenara bırakın, daha dün esamesi bile okunmayan bazı coinlerin değeri milyar dolarlar seviyesini gördü. Kan kokusu köpekbalıklarını oraya çekti; işin içine fırsatçılar, pazarlamacılar, finans uzmanları, merkez bankaları hatta hükümetler bile girdi. Herkes kripto para kavramının etrafında dönen yüzlerce milyar doların ne olacağı hakkında fikir beyan ediyor. Bu fırtınanın ne zaman dineceğini de arkasında nasıl bir enkaz bırakacağını şimdiden kestirmek oldukça zor. Yaşayıp göreceğiz.

Şimdiye kadar 3 şeyden bahsettik: Mobil teknolojiler, hareketsiz yaşam tarzı ve kripto para… Öyleyse bunları birleştirelim ve asıl konuya giriş yapalım.

Yürüyerek Coin Kazandıran Uygulama

Kripto para çılgınlığının dünyayı kasıp kavurduğu şu günlerde, kripto paralarla ilgili çıkarılan envaiçeşit mobil uygulamanın da pazarda bir şekilde kendine yer bulması pekala bekleniyordu. Ancak bunlardan bir tanesi olan sweetcoin hem üretim şekli hem de likidite açısından diğerlerinden ayrılmayı başarıyor. Attığınız adımları sayan ve günlük olarak toplayan bu uygulama her adımınızı kripto paraya çeviriyor. Yürüdükçe topladığınız sweetcoinleri ise fitness platformunda kolayca harcayabiliyorsunuz. Sweatcoin, hareketsizlik ve obezitenin yaygınlaştığı şu ortamda kripto para teknolojisi ile aktif yaşam alışkanlığını bir araya getirmesiyle gerçekten çok özel bir proje olmuş!

Sweetcoin Nasıl Kullanılır?

Play Store ve App Store üzerinden indirebileceğiniz Sweatcoin, ücretli ve ücretsiz versiyon olmak üzere iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Ücretsiz sunulan versiyonda günlük adım sayısı sınırlı tutulmuş durumda. Yani belli bir adım sayısına ulaştıktan sonra yapacağınız yürüyüşler size para kazandırmayacak. Ücretli versiyonda ise böyle bir durum söz konusu değil. İyi haber, hiç para harcamadan, yürüdükçe kazandığınız sweetcoinler ile ücretli versiyonu satın alabiliyorsunuz.

Sweatcoin  uygulamasını cihazınıza indirdiğinizde akıllı telefonunuzun GPS özelliğinden yararlanıyor ve böylece hareketlerinizle ilgili veriler alınıyor. Uygulamanın GPS bazlı olmasının nedeni, sizin gerçekten hareket edip etmediğinizi doğru bir şekilde saptamak. Zira bisiklet pedalında ya da koşu bandında kat ettiğiniz mesafeler size para kazandrmıyor.

Sweetcoin Ne Kadar Kazandırıyor?

Sweetcoin uygulaması ile attığınız her 1000 adımda 0.95 Sweatcoin almaya hak kazanıyorsunuz. Biriktirdiğiniz sweetcoinlerle uygulamanın marketinde pek çok ürün satın alabilirsiniz. Bazı fitness ve sağlık ürünlerini alacak kadar yürüyüş yapmak hiç de zor değil. Eğer bacaklarınıza güveniyorsanız yaptığınız yürüyüşler size bir iPhone bile kazandırabilir.

Sweetcoin uygulamasının kripto para pazarına farklı bir soluk farklı bir renk getirdiği kesin. Gelecekte kripto paraları günlük yaşamımızın farklı alanlarına dahil eden başka hangi uygulamalarla karşılaşacağımızı bekleyip göreceğiz.

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!