Haber

Vodafone’da Plastiksiz
Yaşam Başladı

Vodafone’da Plastiksiz
Yaşam Başladı

Vodafone’da Plastiksiz Yaşam Başladı

Sürdürülebilirlik konusunda öncü çalışmalarıyla dikkat çeken Vodafone Türkiye’nin İstanbul Maslak’taki Genel Merkez ve Küçükyalı’daki Dijital Operasyon Merkezi binalarında yılda ortalama 2,5 milyon plastik bardak ve 1,3 milyon çeşitli plastik ürün kullanımına son verildi. Vodafone Türkiye çalışanları plastik bardak yerine kâğıt bardak, plastik şişe yerine cam şişe, naylon poşet yerine yeniden kullanılan ambalaj gibi doğa dostu ve geri dönüşümlü ürünler kullanacak.

 

Türkiye’nin ilk ve en uzun süreli “Yeşil Ofis” sertifikalı şirketi olan Vodafone, sürdürülebilir bir dünya için çevre üzerindeki etkisini en aza indirmek amacıyla aldığı önlemlere bir yenisini ekledi. Vodafone’un İstanbul Maslak’taki Genel Merkez ve Küçükyalı’daki Dijital Operasyon Merkezi binalarında yılda ortalama 2,5 milyon plastik bardak ve 1,3 milyon çesitli plastik ürün kullanımına son verildi. #yesilisevenkirmizi hareketi kapsaminda başlatılan uygulamayla, Vodafone Türkiye ofislerinde yaklasik 3 bin çalışan, artık plastik bardak yerine kâğıt bardak, plastik şişe yerine cam şişe, naylon poşet yerine doga dostu ambalaj kullanacak.

 

“Plastiksiz ofis” uygulaması tüm Türkiye’ye yayilacak

Vodafone tarafindan düzenlenen tüm toplantı ve organizasyonlarda da plastik kullanımına son verilmesi hedefleniyor. #yesilisevenkirmizi hareketi ile şirket yemekhanesinde porselen, cam gibi doğa dostu ve geri dönüşümlü ürünler tercih edilecek. Şirket bünyesinde yer alan kafede geri dönüşümlü bardaklarda kahve satışı gerçeklestirilecek. Markette ise cam şişede su satışı yapılırken, naylon poşet yerine doğa dostu ambalajlar kullanılacak. İlk aşamada Genel Merkez ve Dijital Operasyon Merkezi’nde hayata geçirilen “plastiksiz ofis” uygulamasına önümüzdeki dönemde Vodafone’un Türkiye genelindeki diğer binalarında da aşamali olarak geçilecek.

Etiketler:

  • ofis
  • plastiksiz
  • yaşam
  • vodafone

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!