Kipling Bayilik

  • BAYİLİK MALİYETİ

    100,000 TL 150,000 TL

  • YATIRIM GERİ DÖNÜŞÜ

  • ORTALAMA KAR MARJI

İLETİŞİM BİLGİLERİ

İLGİLİ KİŞİ :
Kipling Franchise Departmanı
TELEFON :
(212) 576-26-10
WEBSİTESİ :
E-MAIL :
ADRES :

Maltepe Mah. Gümüşsuyu Cad. Çiftehavuzlar Yolu Site Yolu Sk.

Örnek İş Hanı No:38/1 Zeytinburnu/İstanbul

Bayilik Bilgileri

Meb Deri aracılığıyla Türkiye’ye gelen ve şu an İstanbul’da altı mağazası bulunan Kipling, franchising yoluyla büyümeyi planlıyor. Meb Deri Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Menda, anahtar teslim franchising vereceklerini söylüyor.

Anahtar teslim modelinde mağazalar markanın konseptine birebir uyacak şekilde Kipling’in mimarları tarafından çiziliyor ve projelendiriliyor. Bu noktadan sonra yatırım başlıyor. Merkez, yapılan yatırımın yansını karşılıyor. Uygun personelin bulunup eğitilmesinden, kılık kıyafet gibi tüm detaylar merkez tarafından sağlanıyor.

Öncelikli olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’ya franchising vereceklerini belirten Menda, şöyle devam ediyor:

“Uluslararası dünya markala-nnın (ayakkabı, çanta ağırlıklı) bulunduğu işlek AVM ve alışveriş caddelerini tercih ediyoruz. Mağazanın büyüklüğü en az 40 metrekare olmalı. Yatınmcıdan franchise giriş bedeli talep etmiyonız. Mağazaya ve lokasyona bağlı olarak toplam yapılması gereken yatırım 100 bin ile 150 bin TL arasında değişiyor.”

Franchise için belirlenen aylık ciro hedefi metrekarede bin ile 2 bin TL arasında değişiyor. Menda, kâr marjı için ise “Bu konu finansal birçok değişkene bağlı olduğundan franchise ile yapılan görüşmeler sonucu paylaşılıyor ancak piyasada diğer franchise sistemleri arasında oldukça iddialı bir modele sahibiz” diyor. Franchise’dan aylık royatly ücreti alınmıyor.

Menda, yatırımcıda aradıklaıı özellikleri ise “Markamızı, kendi markası olarak görecek, yalnız yatırım değil günlük iş olarak bu işi yapacak kişileri tercih ediyoruz” şeklinde sıralıyor.

Kipling İlk sermaye: Franchise giriş bedeli talep edilmiyor. Metrekareye bağlı olarak 100 bin ile 150 bin TL arasında değişiyor.
Kipling Ciro hedefi: Metrekare başına bin ile 2 bin TL arasında.
Kipling Kâr marjı: Franchise ile yapılan görüşmeler sonucunda paylaşılıyor.

E-mail listesine kayıt olun
tüm fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun