Bayilik Veren Firmalar

Pizza Hut’tan
Pizza Sipariş Eden
Spor Ayakkabı

Pizza Hut’tan
Pizza Sipariş Eden
Spor Ayakkabı

Her gün çok sayıda yenilikçi proje ile karşılaşıyoruz. Bunlardan bazıları gerçekten bir soruna yaratıcı bir çözüm getirirken bazıları ise “Buna gerçekten gerek var mı?” sorusunu akıllarımıza getiriyor. Bu haberimizde bahsedeceğimiz ürün, tam olarak ikinci grupta yer alanlardan biri. Pizza Hut, pizza sipariş eden ayakkabı icat etti!

Pizza restoranı zinciri Pizza Hut, “Pie Tops 2.0” isimli bir spor ayakkabı üretti. Doğal olarak Pizza Hut’un spor ayakkabı üretimine neden ilgi gösterdiğini soruyorsunuz…  Yanıtı, ayakkabının özelliğinde gizli! Pie Tops II sıradan bir spor ayakkabı değil; ayakkabı aracılığıyla pizza sipariş edebiliyor.

Mashable’ın yaptığı habere göre, spor ayakkabının üzerinde bulunan ve Bluetooth aracılığıyla Pizza Hut’ın mobil uygulamasına bağlı olan tuşa basıldığında sipariş otomatik olarak veriliyor. Bununla birlikte bu inovatif spor ayakkabı, pizza siparişiniz geldiğinde hiçbir şeyi kaçırmamanız için televizyonda izlenilen yayınları durdurabilen bir tuşa da sahip.

Aslında bu, Pizza Hut’ın bu konseptteki ikinci spor ayakkabısı. Şirket bu konseptteki ilk spor ayakkabısını geçen yıl piyasaya sürmüştü. Ancak Pie Tops isimli bu spor ayakkabıda sadece pizza sipariş etme tuşu bulunuyordu, televizyon yayınlarını durdurma tuşu ise yeni ürünle birlikte getirildi.

Kim, böyle bir spor ayakkabıya niye para versin ki diye sorgulamıyor değiliz. Ancak birçok insan bu konuda bizimle aynı görüşte olmayabiliyor. Ayakkabılara ilgi var; ayrıca işlevsellik bakımından neredeyse birbirinin aynı olan ve sadece aktivite takibi yapan giyilebilir teknoloji ürünlerini göz önüne aldığımızda, bu ürünün karın doyurmaya yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu ayakkabının bir marka iletişimi çalışması olarak düşünüldüğü ve viral bir etki yaratması amacıyla tasarlandığı da ortada. Eğer bu kampanya bizim gündemimize gelmişse ve bizim aracılığımızla size ulaşmışsa, sonuç olarak başarılı olduğunu da söylemeliyiz.

Her şeye rağmen Pizza Hut’ın yenilikçi fikirlerinin hepsi bu kalibrede değil. Şirket geçtiğimiz ocak ayında gerçekleşen CES 2018 etkinliğinde, önümüzdeki yıllarda pizza teslimatı için kullanacağı otonom aracını tanıtmıştı.

Pizza Hut Franchising koşulları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve dilerseniz Pizza Hut Franchising Başvurusu yapmak için bağlantıya tıklayınız.

Etiketler:

  • franchising
  • bayilik
  • teknoloji
  • pizza hut

E-mail listesine kayıt olun
tüm fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun