Marka Hikayeleri

Bitkilere Hayat Veren
Akıllı Saksı
Plantone Diversity

Bitkilere Hayat Veren
Akıllı Saksı
Plantone Diversity

İç mekanlarda bitki yetiştiriciliği oldukça yaygın bir hobi… Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve hayatı betonların arasına sıkışmış insanlar için, bir parça yeşile kavuşmak adına verilen oldukça güzel bir uğraş olduğunu söylemeliyiz.

Evlerin içinde, balkonlarda veya çatılarda yer alabilen bahçeleri konseptinin yükselişi ile bu alanlarda geliştirilen teknolojilerin sayısı artıyor. İnsanlar hem hobi amacıyla hem de gıda sağlığı hakkındaki endişelerini giderebilmek adına kendi sebzelerini kendileri yetiştirebiliyor. Büyük şehirlerde ciddi bir kesim bu işlere ilgi duymaya başladı.

Yeni nesil bitki ve bakım araçlarına son zamanlarda bir yenisi eklendi. Özellikle kapalı mekanlarda ya da apartmanlarımızda baktığımız bitkiler için doğru su ve ışık oranını optimum biçimde ayarlayan bir saksı icat edildi. İsmi de Plantone Diversity!

Genç bir Türk ekibin ürünü olan ve yakın zamanda Kickstarter üzerinde fonlamaya açılan Plantone Akıllı Saksı, iç mekanlarda bitki yetiştirmek isteyen hemen herkese hitap edebilecek oldukça kullanışlı bir ürün. Ürünün amacı; bitki yetiştiriciliğinin 3 temel sorunu olan ulama, ışık ve konum için çözüm üretebilmek. Zira bu 3 konudaki olumsuzluk, birçok bitkinin ölmesine neden olan ana sebep… Plantone Akıllı Saksı, bitkilerinize doğru ışık ve su koşullarını otomatik olarak sağlıyor.

Doğru Sulama ve Doğru Işıklandırma

Plantone Diversity, özel patentli sistemi sayesinde bitki köklerinde olması gereken nem oranını stabil tutuyor. Bunu da buharlaşmayı engelleyen kapalı bir su haznesi sayesinde yapıyor. Su kaybı azaldığı için normal koşullara göre %85 oranında su tasarrufu yapabiliyorsunuz. Bu hazne tekrar doldurulması gerekmeden 45 gün boyunca sulama yapabiliyor. Bu da tatile çıkacağınızda bitkileriniz konusunda içinizin rahat olmasını sağlıyor.

Sulamanın dışında saksı, ışıklandırma konusunda da önemli bir işlev görüyor. Bitkilerinizin büyümesi için gerekli ışığı kendisi ayarlayan Plantone, yanlış konum kaynaklı az veya fazla ışık sorunun önüne geçmemizi sağlıyor. Bu sayede daha iyi fotosentez ve daha verimli bir büyüme sağlanmış oluyor. Entegre ışık sistemi çok az elektrik harcadığından size ciddi bir maliyet yaratmıyor. Ayrıca LED ışıklar gözleri rahatsız etmiyor, evcil hayvanlarımıza da herhangi bir zarar vermiyor.

Bu marifetli saksıyı kullanmak ise oldukça basit. Hazneye su doldurduktan sonra tohumları ekip saksının fişini takıyorsunuz, hepsi bu! Aynı anda 5 farklı bitki yetiştirebildiğiniz saksıda dilerseniz çiçek, dilerseniz mutfak otları büyüyebiliyor. Az yer kaplayan Plantone Diversity, mutfak, salon, çalışma odası ya da yatak odası gibi farklı mekanlarda kullanılabiliyor, içerisindeki bitkiler sayesinde evinize renk getiriyor.

Etiketler:

  • teknoloji
  • marka hikayeleri

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!