Girişimcilik Tavsiyeleri

Girişimciler İçin
Yatırım Almanın Koşulları

Girişimciler İçin
Yatırım Almanın Koşulları

Yenilikçi misiniz?

OGMT8Z0

Girişiminizin yenilikçi özelliklere sahip olması önemlidir. Girişim ya yeni özellikler taşımalı ya da var olana farklı bakış açışıyla yaklaşıyor olmalıdır.

Ne tür bir yenilikçi düşünce içinde olursanız olun, insanları yani yaşayan canlıları içerecektir. İnsanların ihtiyacı olanı onlara sunabilmek için müşterinizin neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir. İhtiyaç duydukları şeyi daha iyi, daha işe yarar ve daha memnun edici bir şekilde sunabilmelisiniz.

 

Kişisel Özellikleriniz Yeterli mi?

 

140863 OSX7 DJ 55

Yatırım sürecinde kişisel özellikleriniz oldukça önemli noktalardan biridir. Girişimcinin uygulamadaki becerileri, liderlik potansiyeli ve açık fikirliliği melek yatırımcılar tarafından aranan en önemli kriterlerden bazılarıdır. Girişimcilik dünyasında yer alabilmek ve başarıya ulaşabilmek için ihtiyacınız olan en önemli özellik olan yenilikçilik  ve farklı bakış açısını yinelemekte yarar var.

 

İş planınız var mı?

 

OGMT9J0

İş planınız tüm aşamalarıyla eksiksiz olarak tamamlanmış olmalı ve girişimin iş hedeflerinin belirlenmiş olması gerekir. Müşteriler, iş ortakları gibi sürece dahil olan herkesle detaylı görüşmelerin yapılması ve iş birliklerinin oluşturulması önemlidir. İyi bir iş planında sadece detaylar değil, heyecan veren, ilham kaynağı olacak bir vizyon olmalıdır. Yenilikçilikten bahsetmeye gerek var mı?

 

Fikrileriniz, ürün ve hizmete dönüştürülebiliyor mu?

 

178

Melek yatırım bulma sürecinde iş fikrinizin, ürüne veya hizmete dönüşmüş olması önemli adımlardan biridir. Yatırım bulma sürecinde sunduğunuz şeyin sadece fikir değil elle tutulur bir ürüne dönüşmüş olması yararınıza olacaktır.

 

Girişimin Büyüme Potansiyeli Var Mı?

 

195548 OY9 OIN 908

Girişimin mali planı net bir şekilde ortaya konulmuş ve büyüme potansiyeli belirlenmiş olmalıdır. Büyüme potansiyeli olmayan girişimlerin melek yatırımcı desteği alması mümkün değildir.

 

 

 

Bunların yanı sıra girişimin sunduğu ürün veya hizmet ne kadar iyi?

İyi bir tasarıma sahip mi?

Kullanım kolaylığı nasıl?

Kendisine has özel bir teknoloji barındırıyor mu?

Pazar bu tip girişimler için hazır mı?

Bütün bu sorulara cevabınız olumlu ise geç kalmadan harekete geçmeli, girişimcilik dünyasının hızına ayak uydurmalısınız. Henüz bir fikriniz bile yoksa eğer, aslında ne kadar kolay olduğunu ve dijital dünyanın ne kadar fırsatlarla dolu olduğunu farketmeniz için etrafınıza farklı bir gözle bakmanız yeterli.

Etiketler:

  • Girişim
  • yatırım
  • yatırımcı
  • girişimci

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!