Marka Hikayeleri

GoDaddy Kanada’dan
Müthiş Kampanya
Sites in an Hour

GoDaddy Kanada’dan
Müthiş Kampanya
Sites in an Hour

GoDaddy; Toronto'daki metro trenlerinin billboardlarına yerleştirdiği reklamları ile büyük bir iletişim kampanyasına imza attı. Düşünce balonlarıyla süslenen trenler insanların aklına gelen ancak uygulamaya bir türlü geçirilemeyen parlak fikirlere atıfta bulunuyor.

Herkesin aklında şunu yapsam, bunu denesem, köşeyi böyle dönsem diyebileceği bazı iş fikirleri mutlaka vardır. Ancak çoğu zaman bunlar gerçeğe dönüşmez, hatta denenmez. Bir süre sonra da o iş modelini bir başka girişimci uygulamaya koyar; siz de “ben bunu daha evvel düşünmüştüm ama kısmet olmadı işte’’ gibilerinden kendinizi avutmaya çalışırsınız.

GoDaddy Kanada ekibi de insanların bu çabuk sönen alevlenmelerinden yola çıkarak yeni bir reklam kampanyası üretti. Birbirinden eğlenceli reklam kreatifleri ve iş fikirleri Kanada’daki metro trenlerini süsledi. İnsanlar kafasını kaldırıp baktıklarında hem kendi yansımalarını görüyor hem de fırsatları vaktinde değerlendirmenin ne kadar önemli olduğu mesajını farklı bir şekilde tekrar almış oluyorlar. Aslında GoDaddy Website Builder isimli aracın tanıtımı için kurgulanmış bir kampanya… Verilen mesaj ise oldukça açık: Daha ne bekliyorsunuz ki! Fikirlerinizi hayata geçirin; ürünlere dönüştürün. Bir web sitesine ihtiyacınız olacaksa GoDaddy ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sade, akıcı, akılcı ve yaratıcı… İyi bir pazarlama iletişimde olmasını beklediğimiz hemen her şeyi içinde barındırıyor.

Düşünce Baloncuğu Fikri Etkileşimi Artırıyor

Juniper Park\TBWA Communications isimli ajans tarafından Toronto’da hayata geçirilen bu kampanyada, mecra olarak insanların sık sık düşüncelere daldıkları bir ortam olan metro trenlerinin, istasyonların tercih edilmesi de mantıklı olmuş. Evden işe giderken ya da dönerken; okul yollarında telef olurken ya da bir arkadaşınız ile kahve içmeye giderken aklınıza gelen harika fikirleri metroda unutmamanız gerektiği vurgulanmış. Düşünce balonları biçiminde kurgulanmış kreatifler ise kampanyayı yaratıcı kılan unsurların başında geliyor diyebiliriz.

Zira insanlar oturduklarında ya da başlarını kaldırdıklarında gördükleri şey hayata geçirilmeyi bekleyen parlak fikirler... Her insan bu reklamlarda kendinden bir şey bulabilir aslında. Bu da üzerinde düşünmeye ve ya da bir arkadaşınızla sohbet konusu yapmaya uygun; hatta sosyal medyada beni paylaşın diye bağıran bir kampanya olmasını sağlamış

Balonlarda birbirinden ilginç iş fikirleri var. Kickstarter projelerinden izler taşıdığını da görebiliyoruz. Örneğin, aynı zamanda yemek kutusu olabilen bir bisiklet kaskı ya da sadece sahibinin parmak iziyle çalışan bir kalem… Bunlar gibi onlarca çılgın iş fikri insanların dikkatini çekmek için fazlasıyla yeterli olmuş.

GoDaddy Ekib Tarafından Hazırlanan Sİteler

Kampanyayla ilgili GoDaddy ekibinin yaptığı bir güzellik daha var. Twitter’ı dolaşıp orada buldukları en ilginç iş fikirlerini (belki biraz da gırgır olanları) internet sitelerine dönüştürüyorlar ve ardından fikrin sahibini etiketleyerek paylaşıyorlar.  Sites in an Hour sitesi üzerinde bu örnekler incelenebilir. Örneğin, işaret etmek, tutmak ve daha pek çok şey için geliştirilen parmak uzatıcı Mo’Fingers. GoDaddy’nin adeta gerçek bir ürünmüş gibi yarattığı siteyi gezmek ve ürün hakkında bilgi almak mümkün.

Trenin içerisindeki diğer panolarda ise GoDaddy’nin bazı mesajları yer alıyor. #GetItOnline etiketiyle de sosyal medyada etiketlenen kampanya, GoDaddy sayesinde aklımıza geleni 1 saatten kısa bir süre içerisinde pratik bir şekilde, profesyonel görünümlü bir siteye taşıyabileceğimizi, daha doğrusu taşımamız gerektiğini söylüyor.

Etiketler:

  • GoDaddy
  • marka hikayeleri
  • teknoloji

E-mail listesine kayıt olun
özgeçmişinize uygun
kariyer fırsatlarından ilk sizin haberiniz olsun!