Bayilik Haberleri

Kahve Durağı
Yurtdışına Açılıyor

Kahve Durağı
Yurtdışına Açılıyor

Kahve Durağı Yurtdışına Açılıyor

İzmir Birinci Kordon’da Süleyman Tirit’in işlettiği kahve eviyle yolculuğuna başlayan Kahve Durağı, yurtdışı distribütörlüğüyle güçlenecek. Büyümekte olan yerel bir marka olarak Türkiye’yi ve Türk damak tadını temsil etmek istediklerini dile getiren Genel Müdür Gözde Ulupınar, yurtdışına distribütörlük vermelerini, firmanın atmış olduğu en büyük adım olarak niteledi.

Kahve Kültürü Cesaret Verdi

Ulupınar, 2009 yılında tek başına bir işletme olan Kahve Durağı’nın serüvenini, Denizlili bir girişimci olan Süleyman Tirit’in bir marka yaratma çabasını ve firmanın 2012 hedeflerini Ticaret Gazetesi’ne anlattı. Kahve kültürünün yaygınlaşması ve sosyal paylaşım yerleri olarak kahve evlerinin daha çok tercih edilmeye başlanmasının firmayı büyümeye teşvik ettiğini dile getiren Ulupınar, “Böylece biz de kendi mekanımızda ağırladığımız misafirlere farklı şubelerde aynı kaliteli hizmetin verilmesi için bayilik çalışmalarına başladık” dedi.

Ürün temininde dünyanın önde gelen firmalarıyla çalıştıklarını ifade eden Ulupınar, “Tedarikçilerimize fiyat avantajı sağlamak için ana ürünlerimizi yıllık tüketimin ortalamasını baz alarak satın alıyoruz. Fason üretim sertifikalı ürünlerimizi taze olarak ambalajlara paketliyoruz. Sıcak çikolatamızı da Türkiye’nin kendini lezzet olarak ispatlamış olan Pelit Çikolata’dan temin ediyoruz. Tazeliğini koruması için de teslimatlarımızı haftalık olarak yapıyoruz” diye konuştu.

Yerli Kahve Markaları İlgi Görüyor

Günümüzde birçok kahve evinin ve markasının hizmet verdiğini hatırlatan Ulupınar, yerel markaların tüketicinin ilgisi çektiğini vurguladı. “Her ne kadar yabancı kahveler yaygınlaşsa da Türk milleti yerel kahve markalarını, masaya hizmet gördüğü yerleri ve kahvelerinin, çaylarının yanında küçük ikramları daha çok seviyor” diyen Ulupınar, bu keyfi yaşatacakları mekânlar yaratmak için çalıştıklarını belirtti.

"Prensipler bizi profesyonel yapıyor."

Kahve Durağı markasının başarısının sektörün dışından gelen yatırımcılarının bile sisteme kolayca adapte olmasını sağlamaktan geçtiğini söyleyen Ulupınar,  “Konseptin kısa sürede ve en minimum metrekarelerde hazırlanması, esnek tasarımlarla yerleştirilip faaliyete geçirilmesi bizim için önem taşıyor.

Ayrıca ürünlerin merkezden dağıtılması ve eğitimlerin tarafımızca her noktadaki standartların sürekliliğini sağlayacak şekilde yerinde verilmesi sistemimizin prensibidir. Bu da bizi diğer markalardan daha profesyonel yapıyor” dedi.  
Franchising sisteminde en önemli unsurun sistem ve süreklilik olduğunu dile getiren Ulupınar, işe başladıktan iki yıl sonra şube açmaya karar verdiklerini vurgulayarak “Dersimizi iyi çalıştıktan sonra zincirimizi büyütmeye karar verdik” diye konuştu.
İzmir, Ankara, Adana ve Samsun’da olmak üzere sekiz şubeleri olduğunu belirten Ulupınar, mimari çalışmaları devam eden iki şubenin de yolda olduğunu açıkladı.

Yurtdışında Yerel Bir Kahve Markası Olacak

Firmanın 2012 hedefleri arasında şube sayısını 20’ye çıkarmanın olduğunu ifade eden Ulupınar, “Biz sağlam adımlarla, doğru ortaklarla büyümeyi istiyoruz. 2012 yılı firmamız için ayrı bir önem taşıyor.

Çünkü Filipinler’de distribütörlük için anlaşma sürecimiz devam ediyor. Büyümekte olan yerel bir marka olarak Türkiye’yi, Türk damak tadını temsil edecek olmak gurur verici olacak.
Aynı zamanda firmamızın büyümesinde atılan en büyük adım” diye ekledi.

Kaynak

Etiketler:

  • yurtdışı
  • franchise
  • kahve durağı

E-mail listesine kayıt olun
tüm fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun