Marka Hikayeleri

Kamp Severlere Müjde
Ağaç Çadırı Sky-Pod

Kamp Severlere Müjde
Ağaç Çadırı Sky-Pod

Şehrin gürültüsünden, trafikten ve kalabalıktan uzak; şöyle doğa ile iç içe bir kamp yapmak hiç de fena olmaz diyenlerden misiniz? Hobileriniz arasında kamp yapmak varsa veya hafta sonu kaçamağı alternatifleriniz arasında şehir dışına çıkmak varsa bu haberimiz ilginizi çekebilir.

Ağaç üzerinde kolayca kurulabilme özelliği ile Sky-Pod, ormanın büyüsünü ve doğanın rahatlatıcı etkisini daha fazla hissedebilmenizi sağlayarak daha güzel bir kamp deneyimi yaşayabilmeniz için tasarlanmış.

Doğa sporları ve kamp malzemelerinde çok sayıda yenilikçi ürünler karşılaşır olduk. Yüzen çadır, otomobil tavanına kurulan çadır, hamak çadır, birbirine eklenebilen çadırlar derken şimdi de Ağaç Çadırı Sky-Pod kamp severlere hitap eden farklı bir ürün olarak sunuluyor.

İlham Kaynağı Çemberli Etek

Sky Pod, askeri amaçlı kullanılan dayanıklı malzemelerden yapıldığı için 250 kiloya kadar ağırlığı taşıyabiliyor. 2,75 metre yükseklik ve 2,1 metre çapıyla iki yetişkini barındırabilecek kadar geniş. İngiltere’de bir girişimci tarafından üretilen bu çadırların tasarımında Kraliçe Victoria döneminde kadınların giydiği tel çemberli etek ilham alınmış. Yani çadırın iskeleti alüminyum direklerden ve yükü taşıyan bir ağdan oluşuyor.

Kurulumu Daha Kolay

Sky Pod, birden fazla destek noktasından asılabildiği için diğer ağaç çadırlarına göre daha kolay kurulabiliyor. Ayrıca kurmak için bir ağaca tırmanmanız bile gerektirmiyor. Çadırın ana destek hattını seçilen dal üzerinde konumlandırmak için bir fırlatma çantası kullanılmakta. Çantayı fırsatarak dalın üzerinden geçiriyorsunuz. Ardından yerden kaldırmak için çadırın ipini çekmeniz yeterli. Çadır ağaca asılı duracağından rüzgarlı havalarda kullanmak biraz sıkıntılı olabilir. Sallanmaktan rahatsızlık duymam derseniz Sky Pod tam size göre! Sky-Pod’un tasarımcılarına göre de çadırın bu hareketi hamak etkisi yaratıyor, bu yüzden daha güzel. 10 kg ağırlığa sahip olan Sky-Pod, piyasadaki diğer ağaç çadırları kadar hafif değil, ancak daha fazla konfor sunduğu kesin.

Sky Pod şu anda yurtdışındaki bazı sitelerde 1.120 dolara satışa sunulmuş. Ayrıca çadırda yağmurdan korunmak için bir tente ve sivrisineklerden korunmak için cibinlik bulunuyor.

Etiketler:

  • sky pod
  • girişimcilik
  • marka hikayeleri

E-mail listesine kayıt olun
tüm fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun